۷ نکته مهم برای محافظت در برابر آفتاب

با آفتاب دیوار به دیوار، سواحل طلایی زیبا برای آفتاب گرفتن و برخی از بهترین موج سواری در جهان، جای تعجب نیست که استرالیایی ها عاشق زندگی در فضای باز هستند. همچنین جای تعجب نیست که در دهه ۱۹۸۰ استرالیایی ها نیز از بدترین میزان سرطان پوست در جهان رنج می بردند.

کمپین تبلیغاتی افسانه‌ای Slip, Slap, Slop که استرالیایی‌ها را تشویق می‌کرد تا تی شرت بپوشند، کرم ضد آفتاب بپوشند و کلاه بزنند، خطر آفتاب سوختگی و سرطان پوست را در دستور کار قرار داد و در نهایت کمک کرد. کاهش میزان سرطان پوست در واقع، این بسیار موفقیت آمیز بود، تحقیقات انجام شده توسط Cancer Research UK در سال ۲۰۰۳ نشان می دهد که مرگ و میر در بریتانیا به دلیل سرطان پوست در حال حاضر دو برابر بیشتر از استرالیا است – با آب و هوای اوت که ما تجربه کرده ایم باور کردن آن حتی سخت تر است!

اما نکته اینجاست، شما مجبور نیستید از آفتاب تا غروب آفتاب بیرون بروید تا احتمال آسیب رساندن به پوستتان افزایش یابد. حتی روزهای ابری هم می تواند به برنزه شدن و در نهایت روند پیری زودرس پوست شما کمک کند – مهم نیست که پوست تیره یا بسیار روشن دارید.

در حالی که هیچ کس به شما توصیه نمی کند که خود را کاملاً بپوشانید و خود را در داخل خانه ببندید، اقدامات احتیاطی بسیار ساده ای وجود دارد که می توانید برای محافظت از پوست خود در برابر تأثیرات نور خورشید انجام دهید.

– به اعداد بالا بروید – یک کرم ضد آفتاب با فاکتور محافظت از آفتاب (SPF) حداقل ۱۵ خریداری کنید، اگر نه بیشتر. به یاد داشته باشید، هر چه SPF بالاتر باشد، محافظت بهتری خواهید داشت.

– لوسیون ضد آفتاب را به درستی استفاده کنید – اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی از آن را روی صورت و گردن، بازوها، پشت و شانه ها و پاهای خود قرار دهید.

– قسمت های حساس خود را فراموش نکنید – به قسمت بالای پاها، گوش ها، گردن و دستان خود توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این قسمت ها معمولاً مناطقی هستند که در معرض نور خورشید قرار می گیرند!

– زود آماده شوید – به لوسیون آفتاب خود زمان زیادی بدهید تا روی پوست اثر بگذارد، بنابراین اولین کاربرد خود را حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به فضای باز استفاده کنید.

– محافظت از لب های خود را فراموش نکنید – بسیاری از مومیایی کننده های لب بسیار عالی موجود هستند که در برابر نور خورشید نیز محافظت می کنند.

– از گرم ترین قسمت روز اجتناب کنید – خورشید بین ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر در گرم ترین حالت خود قرار دارد، بنابراین مطمئن شوید که در سایه قرار دارید یا بهانه ای برای صرف یک ناهار به خصوص طولانی کنید!

– از پوشاندن نترسید – زیر چتر آفتاب گیر قرار بگیرید، تی شرت آستین بلند و گشاد بپوشید و کلاه لبه پهن بپوشید. هر محافظتی محافظت خوبی است!

سریعترین رژیم لاغری