۵ واقعیت ملانوما که باید بدانید

به طور گسترده شناخته شده است که ملانوم کشنده ترین سرطان پوست است. با این حال، مردم هنوز به خوبی با حقایق مهم در مورد این بیماری آشنا نیستند. در عین حال، این اطلاعات بسیار ارزشمند است و ممکن است به نجات جان افراد کمک کند. اکنون بهتر مطلع شوید تا بتوانید اقدامات بهتری را برای محافظت بدون تأخیر شروع کنید.

این یکی از شایع ترین انواع سرطان در جوانان است.

ملانوما معمولاً جایگاه اول یا دوم را در نمودارهای ملی برای شایع ترین انواع سرطان در گروه سنی ۱۵ تا ۳۹ سال دارد. همچنین در میان کشنده ترین انواعی است که جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد. با توجه به این موضوع، جوانان و همچنین افراد مسن نیاز به اقدامات کافی برای پیشگیری از جمله بررسی منظم خال دارند.

استفاده مکرر از تخت آفتاب خطر ابتلا به ملانوما را افزایش می دهد.

استفاده منظم از تخت‌های آفتاب‌گیر، معمولاً بیش از ۱۰ بار در سال، می‌تواند خطر ابتلا به این نوع سرطان پوست را تا ۷۴ درصد افزایش دهد. این به این دلیل است که اشعه ماوراء بنفش تولید شده توسط این امکانات در مقایسه با میزان نور خورشید بسیار عمیق تر به پوست نفوذ می کند. در نتیجه باعث آسیب بیشتر به سلول های پوست می شود. بهترین انتخاب شما دوری از تخت های آفتابگیر است.

لباس ها در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید که باعث آسیب سلولی پوست می شود محافظت کامل نمی کند.

درست است که لباس‌هایی که از پارچه‌های سبک بافته شده و با رنگ‌های روشن ساخته شده‌اند، تا حدودی محافظت می‌کنند، اما کامل نیست. به همین دلیل بهترین گزینه این است که بین ساعت ۱۱ صبح تا ۵ بعد از ظهر به دنبال سایه باشید. اگر همیشه این امکان وجود ندارد، باید ضد آفتاب را حتی روی مناطقی از پوست که با لباس پوشانده شده است استفاده کنید. فقط اجازه دهید کرم یا لوسیون قبل از پوشیدن لباس کاملا جذب شود.

توده های سرطانی می توانند در هر نقطه از پوست ظاهر شوند.

این یک تصور اشتباه بزرگ است که ملانوما فقط در قسمت هایی از بدن که بیشتر در معرض تابش خورشید هستند ایجاد می شود. توده‌های سرطانی می‌توانند در قسمت داخلی ران، باسن، اندام تناسلی و کف پا ظاهر شوند، حتی اگر معمولاً در قسمت پشت و جلوی پاها دیده می‌شوند. هنگامی که خودآزمایی انجام می دهید، باید هر اینچ از بدن خود را بررسی کنید.

ضایعات بدخیم شبیه خال های بسیار معمولی هستند.

این دلیل اصلی است که آنها ممکن است برای مدت نسبتاً طولانی مورد توجه قرار نگیرند. شما باید مراقب پوست خود و هر گونه رشد جدید باشید، به خصوص اگر به سرعت ایجاد شود. همچنین باید معاینات مکرر خال توسط متخصص پوست انجام شود.

تمام اقدامات لازم را برای کاهش خطر ابتلا به ملانوم انجام دهید.

سریعترین رژیم لاغری