۳۴۹ روستای آذربایجان شرقی خالی از سکنه استایسنا/ آذربایجان شرقی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت: در آذربایجان شرقی ۳۰۷۶ روستا وجود دارد که ۲۸ درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند و از این تعداد ۳۴۹ روستا خالی از سکنه هستند.

و محمد اسکندری در جلسه ای که به مناسبت روز شهرداری و مردم روستا برگزار شد، گفت: به عنوان مدیران روستا ۴۰ وظیفه و قانون برای مردم روستا در نظر گرفته شده و تکلیف آنها مشخص شده است. از آن به بعد. روستاییان را ایجاد کنید، یک مدیر هماهنگ کننده با آنها بود

وی ادامه داد: در این بخش و علیرغم وجود مشکلات همه اهالی شورا همدل و همدل هستند و با اتحاد خود باعث پیشرفت و توسعه این منطقه می شوند.

وی افزود: دهیاران موظف هستند تا چهار سال آینده تمامی مشکلات روستاها را حل کرده و در آن نقش آفرینی کنند.

اسکندری خاطرنشان کرد: هزار و ۹۴۲ کشاورز در آذربایجان شرقی مشغول به کار هستند که از ابتدای کار تاکنون پروژه های عمرانی زیادی را انجام داده اند و به فرمانداران وام داده شده تا در روستاهایی که کشاورز وجود ندارد هزینه کنند.

وی گفت: دولت آقای رئیسی در شرایطی با اکثریت قاطع مردم روی کار آمده است که توقعات مردم بسیار بالاست و مسائل زیادی بر زمین مانده است. بنابراین شرایط متفاوت است و ما باید به خوبی به وظایف خود عمل کنیم.

وی یادآور شد: بحمدالله اکثر مسئولین ما برای ادای دین در مقابل مردم به صورت جهادی فعالیت می کنند، البته باید از انرژی های مردم نیز بهره ببریم و از توانمندی های آنان بهره ببریم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد: ریاست جمهوری نگاه ویژه ای به روستاها دارد و باید با استفاده از دهیاران، ظرفیت روستاها و مشارکت کلی مردم اتفاقات خوبی بیفتد. .

وی بیان کرد: یکی از مشکلات اساسی روستاها تامین آب است که تا ۳۰ ماه آینده آبرسانی ۲۶۰ روستا را با ۲۶۵ میلیارد تومان تکمیل می کنیم.

وی افزود: مشکل بعدی ما حل نشده راه های روستایی است. بنابراین باید این امر تسهیل شود و طرح دهیاری را هم داریم که بسیار ارزشمند است و می تواند اکثر مشکلات روستاها را حل کند.

به گزارش ایسنا، اسکندری در پایان تاکید کرد: مسائل اقتصادی نیز یکی از معضلات پیش رو است که ریاست جمهوری به آن توجه ویژه ای دارد و باید با استفاده از توانمندی های مردم و کمک به روستائیان اقدامات مهمی انجام شود.

انتهای پیام