۳۱۱ کیسه آرد قاچاق در بجنورد کشف شدایسنا/ خراسان شمالی فرماندار بجنورد گفت: پس از اجرای طرح هوشمند و رصد و بررسی معاملات روزانه نانوایی ها، دستگاه های نظارتی بر روی کار تعدادی از نانوایی های متخلف متمرکز شدند و در این راستا ۳۱۱ کیسه کیسه قاچاق کشف شد. لطیف در محدوده شهرستان بجنورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجو از روابط عمومی استان بجنورد، محمدباقر باقربور گفت: پس از اجرای طرح هوشمند، رصد و بررسی معاملات روزانه نانوایی ها، دستگاه های نظارتی بر روی راه اندازی تعدادی از نانوایی های مشکل دار و نانوایی های مشکل دار متمرکز شدند. در همین راستا در منطقه بجنورد آرد قاچاق کشف کردند.

وی گفت: در عملیاتی ۳۱۱ کیسه آرد نوع اول و دوم در حیاطی که ۴ ماه بود جمع آوری می کرد کشف شد.

فرماندار بجنورد افزود: این آرد از تولیدکنندگان مختلف شهرستان جمع آوری و در محیطی نامناسب نگهداری می شد و قرار بود به قیمت آزاد به فروش برسد.

موسوی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: قیمت آرد تحویلی به نانوایی ها یارانه ای است و قیمت هر کیسه ۴۰ کیلویی حدود ۴۰ هزار تومان کمتر و به دست نانوا می رسد. چون مقدار زیادی آرد از دوره مصرف شده است.

سید الموسوی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی نیز از تشکیل پرونده کیفری برای این نانوا خبر داد و گفت: آرد قاچاق در شبکه آرد استانداری توزیع می شود و برای این افراد جریمه نقدی صادر می شود.

وی افزود: آنها را تا ۵ برابر مجازات های قبلی مجازات خواهیم کرد و نسبت به تعطیلی اتحادیه و اختصاص سهم این واحدها به واحدهای دیگر اقدام خواهیم کرد.

این مسئول افزود: مردم در صورت مشاهده احتکار خارج از شبکه و یا ذخیره خرد می توانند با شماره تلفن های ۱۱۳، ۱۲۴ و ۱۳۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام