۳ مدال نقره و برنز کاراته ایران در اولین روز بازی های کشورهای اسلامی


اولین روز بازی های همبستگی کاراته کشورهای اسلامی با کسب سه نقره و یک برنز برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

به گزارش ایسنا، نخستین روز رقابت های کاراته بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به پایان رسید و نمایندگان ایران در بخش کاتا و کومیته موفق به کسب ۳ مدال نقره و یک برنز شدند.

ابوالفضل شاهجردی نماینده کاتای انفرادی مردان پس از اجرای کاتا و کسب مقام اول در گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه ۲۰۲۱ راه یافت.

شهرجردی در فینال مقابل علی سف اوغلو از ترکیه دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۲۰ توکیو شکست خورد و مدال نقره این رقابت ها را از آن خود کرد.

تیم کاتای بانوان نیز با کسب مقام اول در گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه ۲۰۲۱ راه یافت. تیم بانوان با ترکیب زینب السادات حسینی، ملیکا عزتی و سپیده امینی در فینال مغلوب مراکش شد و به مدال نقره دست یافت.

اما در بخش کومیته مردان علی اصغر آسیابری نماینده تیم ملی کاراته در دسته ۷۵ مردان در اولین دیدار با نتیجه ۲ بر صفر سرن مودوی از سنگال را شکست داد و در بازی دوم نورلانوو ناظم را شکست داد. از قرقیزستان با نتیجه ۲ بر ۲ و با پایه سنچو (کسب امتیاز اول) راهی دیدار نیمه نهایی می شود.

آسیاباری در سومین دیدار خود در حالی که با نتیجه ۵ بر صفر از حسن میسارو از اردن عقب بود حریف هانسوکو اردنی شد و آسیابری به عنوان برنده به فینال این رقابت ها رفت اما در فینال مقابل انس عالمی قرار گرفت. از مراکش با نتیجه ۷ بر صفر شکست خورد و مدال نقره این مسابقات را از آن خود کرد.

در بخش کومیته بانوان سارا بهمنیار نماینده کلاس ۵۰ بانوان در دیدار اول ۴ بر صفر آمده آسیافا از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در بازی دوم با نتیجه مغلوب هیما الحیتی از مراکش شد. از ۳-۱.

بهمنیار با راهیابی هائیتی از مراکش به فینال این وزن راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار موفق شد شهر المانوا قزاقستان را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

لازم به یادآوری است، برنامه مسابقات کاراته کشورمان از ساعت ۱۰:۳۰ صبح دومین روز از مسابقات قهرمانی کاراته بازی های همبستگی کشورهای اسلامی (پنجشنبه) آغاز می شود که به شرح زیر است:

فاطمه صادقی در کاتای تک زن; ابوالفضل شاهجردی، میلاد فرازمهر و علی زند در تیم کاتای مردان؛ رزیتا علیبور در کونت با وزن ۶۱ زن، مبینا حیدری در کومیته با وزن ۶۸+ زنان، لیلا برجعلی در وزن کومیته ۶۸+ زنان، مهدی خدابخشی در وزن کومیته ۸۴ – مردان و مجید نیکو حمت در وزن کومیته ۸۴+ مردان. ، نمایندگان کاراته ایران در دومین روز از مسابقات کشورهای اسلامی.

انتهای پیام