۲ مدعی جدی قهرمانی در لیگ دسته اول از نظر بوفونجانلوئیجی بوفون گفت تیم سابقش یوونتوس و اینتر شانس بیشتری برای قهرمانی در سری آ در فصل ۲۰۲۲-۲۳ نسبت به میلان دارند.

به گزارش اسنا به نقل از فوتبال ایتالیا، میلان فصل گذشته پس از بیش از یک دهه موفق به کسب عنوان قهرمانی سری آ شد و در رتبه بالاتری نسبت به اینتر قرار گرفت. جانلوئیجی بوفون، دروازه بان پارما توضیح داد که معتقد است میلان فصل گذشته که پس از ۱۱ سال عنوان قهرمانی لیگ اول را به دست آورد، نسبت به رقبای خود ضعیف تر بود، اما هوشیاری بالای بازیکنان این تیم و امتیازات مهم آنها را قهرمان کرد.

وی در گفتگو با لا استامپا درباره مدعیان قهرمانی در لیگ ایتالیا گفت: من یوونتوس و اینتر را جلوتر از بقیه می بینم و بیانکونری ها در واقع برتری جزئی نسبت به اینتر دارند. البته از میلان هم نباید غافل شد. این تیم فصل گذشته در حالی قهرمان لیگ شد که در ابتدای فصل کمتر کسی به این تیم فکر می کرد و هنوز هم می تواند کارهای بزرگی انجام دهد.

هر دو یوونتوس و اینتر در این تابستان به خوبی تقویت شده اند. یوونتوس پل پوگبا و آنخل دی ماریا را به تیم خود اضافه کرده است، در حالی که نراتزوری آندره اونانا، کریستین اصلانی، رائول بلانووا، هنریک مخیتاریان و روملو لوکاکو را به خدمت گرفته است. در حالی که به نظر می رسد هر دو تیم مدافع اصلی خود را از دست بدهند. ماتیاس دی لیخت از چلسی و بایرن مونیخ پیشنهاد دارد در حالی که میلان اککرینیار هدف جدی پی اس جی بوده است. در همین حال، میلان فقط دیووک اوریگی را به صورت رایگان به خدمت گرفت.

جانلوئیجی بوفون ۴۵ ساله هنوز برنامه ای برای بازنشستگی ندارد. و قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ با ایتالیا که با شکست دادن فرانسه در ضربات پنالتی موفق به کسب معتبرترین جام فوتبال شد، در تابستان فصل قبل تصمیم گرفت یوونتوس را ترک کند و به پارما، تیم اول خود برود.

بوفون تقریباً در تمام مسابقات باشگاهی مهمی که بازی کرده است، قهرمان شده است، به استثنای لیگ قهرمانان اروپا، جایی که سه بار در فینال با یوونتوس در سال های ۲۰۰۳، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ شکست خورد.

انتهای پیام