۱۲۷ مدرسه استیجاری و ناایمن و ۳۰۵ مدرسه صومعه در کوگیلویه و بویراحمد وجود دارد.ایسنا/ کوگلویه و بویراحمد مدیرکل آموزش و پرورش کهجیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲۷ مدرسه استیجاری و ناایمن و ۳۰۵ مدرسه صومعه سرا در این شهرستان وجود دارد.

حسنعلی عزتخه با اعلام این خبر در نشست مجمع خیرین مدرسه ساز منطقه کهگیلویه و بویراحمد که در تهران برگزار شد، افزود: همچنین ۳۹۹ مدرسه بدون سرویس بهداشتی و ۲۱۶ مدرسه دو شیفت و متناوب هستند.

وی از در دست ساخت ۱۱۴ مدرسه با پیشرفت کارهای مختلف در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: برای تکمیل و بهره برداری از این مدارس اعتبار بالایی نیاز است که تکمیل و بهره برداری از برخی از این فضاها در مهر ماه ۱۴۰۱ نیازمند حمایت و مساعدت دستگاه های اجرایی است. خیرین مدرسه ساز.. کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هم اکنون ۶۵ درصد دانش آموزان استان در ۳۵ درصد فضاهای آموزشی شهری مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این عامل باعث افزایش تراکم دانش آموزان در کلاس ها و کاهش کیفیت تحصیلی آنها شده است. .

ازتخا با قدردانی از تلاش ها و کمک های مالی خیرین برای ساخت مدارس در راستای محرومیت زدایی و مقاوم سازی و نوسازی مدارس در منطقه کهگیلویه و بویراحمد، از آنان خواست نسبت به تکمیل فضاهای آموزشی در حال ساخت، ایمن سازی و مقاوم سازی و نوسازی بافت های فرسوده اقدام کنند. این تحریم کمک کرد.

محسنی مدرسه سازی را فرشتگان عشق زمینی، سازندگان آخرت و سازندگان دنیای دیگران دانست و گفت: ایران آباد به نسل های آینده منتقل شده و خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کهجیلویه و بویراحمد، آقایان کنی پور و جوهرجانی از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز قول مساعدت برای اهدای ۱۰۰۰ صندلی به مدارس کهجیلویه و بویراحمد داده اند. استانداری.

انتهای پیام