۷۰ پایگاه ورزش صبحگاهی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شودایسنا/کرمانشاه معاون امور توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی ۷۰ پایگاه ورزش صبحگاهی در کرمانشاه خبر داد.  

جلال عزیزی در جمع خبرنگاران، بااشاره به تدوین برنامه های راهبردی برای توسعه ورزش در کرمانشاه، اظهارکرد: برای امسال برنامه هایی را در دستورکار قرار داده ایم تا بتوانیم ورزش را در حد قابل قبولی بین مردم استان ترویج دهیم.

وی از طرح جامع ورزش محلات به عنوان یکی از این برنامه ها یاد کرد و گفت: این طرح قرار است با همکاری شهرداری کرمانشاه در پنج رشته ورزشی در محلات و پارک های شهر برگزار شود.

معاون ورزش و جوانان کرمانشاه از فوتسال، والیبال، بسکتبال سه نفره، دژبال و طناب کشی به عنوان پنج رشته ای نام برد که در قالب طرح جامع ورزش محلات قرار است در محلات شهر به اجرا درآید.

وی با بیان اینکه در روستاهای استان نیز برنامه سراسری “جام پرچم” توسط هیات ورزش روستایی به اجرا در خواهد آمد، گفت: در این برنامه که از سوی وزارت ورزش و جوانان به استان ها ابلاغ شده، در سطح روستاهای هر استان تیم های مینی فوتبال باهم به رقابت خواهند پرداخت.

عزیزی تعداد تیم های شرکت کننده از استان کرمانشاه در این طرح را دو هزار تیم اعلام کرد و گفت: پس از استان فارس، کرمانشاه دومین استان کشور از نظر تعداد تیم های شرکت کننده است.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی در استان در سالجاری مورد تاکید بیشتری قرار دارد، افزود: سال گذشته ۲۳ درصد از آقایان و ۲۰ درصد از بانوان کرمانشاهی در برنامه های ورزش همگانی مشارکت کردند که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، انتظار داریم که امسال میزان مشارکت آقایان را به ۲۷ درصد و بانوان را به ۲۵ درصد برسانیم.

وی یکی از زمینه های توسعه ورزش در بین بانوان کرمانشاهی را راه اندازی پایگاه های ورزش صبحگاهی اعلام کرد و گفت: طی سال گذشته ۳۰ پایگاه ورزش صبحگاهی در کرمانشاه داشتیم که طبق برنامه ریزی ها این تعداد در سال ۱۴۰۱ به ۷۰ پایگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون ورزش و جوانان کرمانشاه در ادامه از برنامه ریزی برای اجرای حدود ۱۶۰۰ برنامه عمومی و همایش ورزشی در سالجاری خبرداد و گفت: همچنین امسال ۲۰۰ جشنواره بومی محلی را برگزار خواهیم کرد که نسبت به سال گذشته رشدی ۱۸۵ درصدی دارد.

عزیزی با بیان اینکه در سطح روستاها نیز خانه های ورزش روستایی توسعه ورزش را در این مناطق به همراه داشته، افزود: تاکنون ۲۵۰ خانه ورزش روستایی را راه اندازی کرده ایم و امیدواریم تا پایان امسال تعداد  آن را به ۳۰۰ مورد برسانیم که البته از ابتدای سال تاکنون ۹ مورد آنها راه اندازی شده است.

وی در ادامه گفت: اجرای این برنامه ها در بعد همگانی به حدود چهار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که از محل اعتبارات دولتی، مشارکت مردمی و بخش خصوصی باید آن را تامین کنیم.

معاون ورزش و جوانان کرمانشاه در ادامه به برنامه های تدوین شده در حوزه ورزش قهرمانی هم اشاره ای کرد و افزود: امسال پیش بینی می کنیم حدود ۱۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته داشته باشیم، درحالیکه آمار آن در سال قبل به واسطه شیوع بیماری کرونا حدود ۶۸ هزار نفر بود.

وی از پیش بینی کسب ۱۱۰۰ مدال توسط ورزشکاران کرمانشاهی در سالجاری خبرداد و گفت: از این تعداد حدود ۲۲۰ مدال بین المللی، آسیایی و جهانی است.

عزیزی از برآورد ۱۹۰ مورد اعزام ورزشکاران به مسابقات، ۵۵ مورد میزبانی رقابت های کشوری و ۲۱۰ مورد میزبانی رقابت های لیگ در کرمانشاه هم خبرداد و اعلام کرد: سال گذشته ۲۰۰ ورزشکار کرمانشاهی به اردوی تیم های ملی دعوت شدند که از این تعداد ۱۰۰ نفر فیکس تیم ملی شدند، بنابراین انتظار داریم امسال حدود ۳۱۰ دعوت شده به اردو و ۱۷۰ نفر فیکس تیم ملی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش یکی از  مهمترین مشکلات کنونی ورزش کرمانشاه را عدم حضور در لیگ‌ها دانست و گفت: به علت عدم حمایت اسپانسرها  تیم های کرمانشاهی حضوری قدرتمند و پررنگ را در لیگ ها ندارند، با اینحال در حال حاضر ۶۸ تیم کرمانشاهی در ۲۲ رشته در لیگ ها حضور دارند.

به گفته معاون ورزش و جوانان کرمانشاه، این استان ظرفیت حضور در لیگ های برتر هندبال، بوکس، کبدی، تکواندو و کشتی و لیگ دسته اول والیبال  را دارد، اما باید مسئولین استانی و اسپانسرها از آنها حمایت کنند.

وی در پایان به فعالیت ۷۰۰ باشگاه ورزشی در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: طبق برآوردهای انجام شده امسال ۸۲۰ باشگاه با رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته در کرمانشاه خواهیم داشت.

انتهای پیام