یک ورزشکار سه گانه از اخراجش از تیم ملی گلایه کردمهدی سلیمی پور مدعی است اگرچه ورزشکار بزرگی است اما به دلایل نامعلوم و غیرمنطقی مدتی از میادین دور بوده است.

مهدی سلیمی پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره محرومیتش از تیم ملی سه گانه گفت: سال گذشته که قرار بود به مسابقات قهرمانی آسیا قرقیزستان اعزام شوم، فدراسیون از من خواست تا در مسابقات قهرمانی آسیا حضور دائمی داشته باشم. اردوی تیم ملی من هم یک ماه قبل از مسابقه در اردو حاضر شدم و نتیجه خوبی گرفتم. حدود دی ماه بود که فدراسیون به من گفت باید چند ماه در اردوی تهران بمانم و حق ندارم به استانم برگردم.

همانطور که تروی آتلون بازیکن تیم ملی گفت: با توجه به اینکه دانشجو هستم و کار می کنم و موضوع تحصیل و بیمه کار برایم بسیار مهم است، به فدراسیون گفتم شرایط حضور در اردو را ندارم. مدت هاست اما اگر در آینده مسابقه و آزمون و گزینش برگزار شود می توانم یک ماه قبل از مسابقه در اردو حضور پیدا کنم. متأسفانه فدراسیون به دلایلی با شرایط سختی که داشتم برخورد نکرد و بعد از این اتفاق شروع به بی توجهی به من کرد و از چند مسابقه اخراجم کرد.

یکی از مسابقاتی که باعث مرگ من شد مسابقات قهرمانی کشور نخبگان هشت گانه بود که فروردین ماه در تهران برگزار شد. علیرغم اینکه من جزو نخبگان کشور بودم و آمادگی زیادی داشتم، صبح مسابقه و چند ساعت مانده به شروع آن، رئیس فدراسیون این را گفت چون در مسابقات مرد آهنین شرکت کردم. حق حضور در این مسابقات را نداشتم و دیگر برای فدراسیون مفید نبودم. من خیلی ناامید شدم و گفتم شاید این فقط برای این مسابقه باشد. به استانم برگشتم و تمریناتم را برای بازی های آسیایی قزاقستان ادامه دادم.

وی تایید کرد: در رده سنی امید بودم و آمادگی زیادی برای مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان داشتم. من یک ماه قبل از این اتفاق از فدراسیون خواستم گزینش و نفرات برگزیده را اعزام کند، اما در واقع رئیس فدراسیون اعلام کرد که به هیچ وجه انتخابی انجام نمی دهد و تنها به ارزیابی نفرات در اردوی ملی می پردازد. از آنجایی که مسابقات کشوری زیادی برگزار نمی شد، من و امثال من جایی برای ارزیابی آن نداشتیم. بعد از اینکه به این مسابقات اعزام نشدم سعی کردم از حاشیه دور باشم و روحیه ام را بالا نگه دارم.

تروی آتلون ورزشکار گفت: من کسی را نداشتم که به فدراسیون شکایت کنم. حتی با چند تن از پیشکسوتان این ورزش صحبت کردم و آنها نزد رئیس فدراسیون رفتند و با او صحبت کردند. اما حدود یک ماه پیش فدراسیون متاسفانه بدون اطلاع قبلی و کاملا محرمانه مسابقه انتخابی مسابقات قهرمانی جهان دانش آموزی را بین سه نفری که در اردو بودند برگزار کرد و به شخص دیگری اعلام نکرد. مخصوصاً که شنیدم قبول کرده اند که کسی این را به من نگوید. چون همیشه رقابت زیادی با ملی پوشان داشتم و می توانستم با آن سطح آمادگی برای آنها مشکل ساز باشم. فدراسیون این مسابقه انتخابی را فقط بین سه نفر از ملی پوشان انجام داد و بلافاصله این خبر را در صفحه مجازی خود به اشتراک گذاشت.

سلیم پور با ابراز امیدواری از اینکه اتحادیه بعد از این مصاحبه لجبازی او را حذف نکند، گفت: امیدوارم اتحادیه بعد از این مصاحبه من را سرسختانه در حاشیه قرار ندهد. تمام حرف هایی که زدم درست است و برایشان همه شاهد و برهان دارم. من نمی خواهم دروغگو باشم. ممکن است مرا به کمیته انضباطی احضار کنند اما واقعا امیدوارم صدایم از طریق شما به گوش مسئولان برسد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه ورزشکار برجسته ای بودم، در این مدت به دلایل نامعلوم و غیرمنطقی مورد بی توجهی قرار گرفتم. قصد دارم در مسابقات جهانی مرد آهنی ترکیه که در آبان ماه جاری با کمک یک اسپانسر برگزار می شود شرکت کنم و امیدوارم شرایط برای حضورم فراهم شود. فدراسیون باید چاره ای بیندیشد و از نظرات دیگران استفاده کند تا من و ورزشکاران جوان و با تجربه ام بتوانیم با هزاران آینده و امید کشورمان را سربلند کنیم.

وی در پایان گفت: ۱۰ سال است که در ورزش سه گانه فعالیت می کنم و در این مدت عناوین کشوری زیادی در این رشته کسب کردم. چندین بار به اردوی تیم ملی دعوت شده ام و سال گذشته توانستم به همراه تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا در امید و قرقیزستان اعزام شوم. با وجود اینکه در رده سنی جوانان بودم، موفق شدم در آسیا یازدهم شوم. همچنین با اسپانسر شخصی به مسابقات جهانی مرد آهنی (۱۹۰۰ متر شنا، ۹۰ کیلومتر دوچرخه سواری و ۲۱ کیلومتر) در عمان رفتم. در این مسابقات و برای اولین بار در ایران توانستم مقام اول رده سنی ۱۸ تا ۲۴ سال و سهمی از حضور در مسابقات جهانی آمریکا را کسب کنم که متاسفانه این نتیجه در هیچ رسانه ای منتشر نشد.

انتهای پیام