یک محکوم به قصاص پس از ۷ سال بخشیده شد


یک محکوم به قصاص پس از ۷ سال بخشیده شد

ایسنا/کرمان دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان گفت:با جلب رضایت اولیای دم پس از ۷سال یک محکوم به قصاص پای چوبه دار بخشیده شد.

ایمان شهسواری از جلب رضایت اولیای دم پس از گذشت ۷سال از وقوع قتل خبر داد و گفت: متهم این پرونده در سال ۱۳۹۴ به دلیل ارتکاب قتل عمدی روانه زندان شده است.
وی با اشاره به این‌که با گذشت از قصاص محکوم علیه به یک انسان زندگی دوباره بخشیده شد، ادامه داد: با این اقدام خداپسندانه موجبات شادمانی خانواده محکوم فراهم شده و همچنین این اقدام سبب اصلاح زندانی و بازگشت مجدد وی به آغوش خانواده و اجتماع شدند.
وی اظهارداشت: جلب رضایت اولیای دم در این پرونده با تلاش و پیگیری‌های مصلحین و حکمین قرآنی ،کانون بسیج حقوقدانان، شورای حل اختلاف زندان ،کمیته صلح وسازش به ویژه قاضی اجرای احکام  و نیز مسئولین و کارکنان زندان رفسنجان با نگاه اخلاقی و معنوی و تاسی از سیره اهل بیت (ع) و نظر به اینکه گذشت از ارزش‌های دینی و نشانه تقوی الهی است، حاصل شده است.
دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان به نحوه اعلام رضایت اولیای دم نیز اشاره کرد و گفت: اولیای دم این پرونده در زمان اجرای حکم قصاص در حالی که طناب دار بر گردن ایشان آویخته بود بعد از حدود۷ سال از خون مقتول  گذشتند و متهم این پرونده از قصاص رهایی یافت.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری