گیره های کاغذ به صورت آنلاین منتشر شده استانیمیشن مستند «قطعات کاغذی» ساخته بهزاد نعلبندی در اینترنت پخش شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی فیلم، انیمیشن مستند «کازبارا» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی بهزاد نعلبندی در بستر تیوال به صورت اینترنتی آغاز شد.

همچنین به مناسبت اکران آنلاین این فیلم، پوستر و تیزر جدیدی با طراحی بهزاد نعلبندی رونمایی شد.

در سال ۱۴۰۰ «کاغذ پاره ها» در سالن های مؤسسه «هنرو تباربه» به نمایش درآمد و با تعطیلی فیلم های مستند در سینماهای ایران، این فیلم در ابتدای سال جاری اکران نشد تا اینکه در اینترنت به نمایش درآمد. ، طبق توافق نویسنده و پلتفرم تیوال از ۱۸ تیر آغاز شد. آدرس سایت تیوال برای تماشای این مستند انیمیشن https://www.tiwall.com/p/kaghaz.pareha می باشد.

این فیلم خردادماه امسال برنده تندیس طلای بهترین فیلم بلند بخش بین‌المللی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران شد.
مقاله‌های پاره‌شده همچنین نقدها، نظرات و تحلیل‌های مثبتی از سوی منتقدان، کارشناسان اجتماعی، سینماگران و مخاطبان در اکران خود دریافت کرد.

این انیمیشن مستند اولین بار در جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد و در IDFA به نمایش در آمد. همچنین این فیلم نامزد بهترین انیمیشن سال از آسیا و اقیانوسیه، نامزد بهترین انیمیشن بلند از جشنواره انیمیشن لهستان و کاندیدای جشنواره استانبول شد.

Orn Papers در جشنواره های مونیخ، کراکوف، ترانسیلوانیا رومانیایی، کره جنوبی غیرنظامی شده، نشست کانادا با جنون و بسیاری جشنواره های دیگر در دوران کرونا به صورت آنلاین به نمایش درآمد و همچنین در سیزدهمین دوره جشنواره «Cinemavegetir» حضور موفقی داشت.

«تکه‌های کاغذ» در جشنواره فیلم مستند مستقل خانه سینما نیز برنده بهترین فیلم بلند سینمایی شد.

این فیلم با حضور کارگردان در بازداشتگاه زنانی که در جعبه های مقوایی خوابیده بودند فیلمبرداری شد و صدای برخی از آنها که داستان زندگی خود را تعریف می کردند ضبط شد. پس از ضبط این صداها، تصاویر آنها به صورت انیمیشن ساخته می شود.

عوامل ‘کاغذ بری’ شامل نویسنده، طراحی و ساخت عروسک و لوازم جانبی، استوری بورد، انیماتور، نصاب، مونتاژ، کارگردان و تهیه کننده: بهزاد نعلبندی، طراحی و صداگذاری: اونسه ملکی، آهنگساز: عطا ابتکار، همکاری: باران کوثری، رزیتا علیزاده و آوا شریفی و مدیر روابط عمومی نقیم دانششتیانی.

انتهای پیام