کوروش باقری: عملکرد وزنه برداری دختران قابل دفاع است/ تیم کافه ای به مسابقات جهانی می رودمدیر تیم ملی وزنه برداری گفت: عملکرد این وزنه بردار در مسابقات قهرمانی آسیا قابل قبول است و انتظار می رود در مسابقات پیش رو پیشرفت کنند.

کوروش باقری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، درباره عملکرد تیم ملی وزنه برداری بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بحرین اظهار کرد: اکثر وزنه برداران عملکرد خوبی دارند. خوشبختانه به جز یک نفر، بقیه یا رکورد قبلی را تکرار کردند یا نسبت به قبل وزن اضافه کردند. فاطما یوسفی هم رکورد کل بازی های کشورهای مسلمان را ثبت کرد اما وزن بقیه بازی ها بیشتر بود. فکر می کنم نقطه قوتی بود و می شد از عملکرد دختران دفاع کرد. وزن برخی افراد تغییر کرده است و در این مدت کوتاه توانایی های اصلی آنها آشکار نمی شود و در آینده پیشرفت خواهند کرد.

باقری با تاکید بر عملکرد هفت وزنه بردار خاطرنشان کرد: بوپاک بسامی به وزن ۵۹ کیلوگرم رسید و پنج کیلوگرم بیشتر از بازی های کشورهای اسلامی وزن داشت. البته درست است که وزنش بالا رفت اما وزنش هنوز سیر نشده بود و مدت کوتاهی در این وزن باقی ماند. با این حال رتبه ای که در آسیا گرفتم از نظر من بد نبود. فاطمه کشاورز پنج کیلوگرم بیشتر از بازی های کشورهای مسلمان وزن داشت اما انتظارم بیشتر بود. او و بسامی حرکات کمتری زدند و شاید به این دلیل است که من معمولا با وزنه سنگین شروع می کنم.

وی ادامه داد: قورباغه یونسی به دسته ۷۱ کیلوگرم رفت و پنج حرکت صحیح و رکورد افزایش هشت کیلوگرمی داشت. او خوب کار کرد اما از ناحیه آرنجش مشکل دارد که خودش و خدمه را آزار می دهد، با این حال فکر می کنم کارش را خوب انجام داد. الها رزاقی نسبت به بازی های کشورهای اسلامی رکورد ۱۱ کیلوگرم افزایش را به دست آورد اما به فعالیت بیشتری نیاز دارد و امیدوارم در آینده بتواند وزنه های بیشتری بزند. ابریشم ارجمان خواه در مسابقات کشورهای اسلامی وزن کمتری نسبت به وزن خود داشت اما در مسابقات قهرمانی آسیا وزنه زد. به نظر من اصلا بد نبود و نمیتونم بهش امتیاز منفی بدم.

باقری گفت: الهام حسینی مدال بسیار ارزشمندی کسب کرد و رکورد را افزایش داد. او یک دختر قوی و با استعداد است. البته او مشکلاتی هم دارد، مثل اینکه گاهی اوقات در کمرش احساس درد می کند و این باعث می شود که او برای تمرین دیر شود. انتظار می رود او در بازی های آینده عملکرد بهتری داشته باشد. رکورد مجموع فاطما یوسفی با بازی های قونیه برابری کرد اما در دوضرب چهار کیلوگرم رکورد را افزایش داد و نباید فراموش کنیم که عضلات پاهایش آسیب دیده است.

مدیر تیم های ملی در پاسخ به این سوال که همین نفرات به مسابقات جهانی اعزام می شوند یا خیر؟ وی تصریح کرد: برای مسابقات جهانی تیم از نظر کیفی پیش می رود و تعدادی از این ها را نداریم. البته این بدان معنا نیست که آنها برای همیشه در صف خواهند بود، اما ما در این مرحله عددی نخواهیم داشت. دلایل ما مشخص است، شرایط در مسابقات جهانی متفاوت است و با کیفیت بهتر و تعداد کمتری شرکت می کنیم.

باقری درباره مدال المپیک که بعد از مدال الهام حسینی در مسابقات قهرمانی آسیا صحبت می شود، فکر نمی کند هنوز به زمان نیاز دارند و صحبت از مدال المپیک زود است؟ و تاکید کرد: بله موافقم کمی زود است اما هدف قطعا رسیدن به آن نقطه است اما الان برای صحبت در این مورد زود است.

انتهای پیام