کورادرم در مقابل برداشتن جراحی

هنگام مواجهه با سرطان پوست غیر ملانوم، روش‌های درمانی متعددی وجود دارد که ممکن است در نظر گرفته شود. با این حال، اغلب، مبتلایان به سرطان پوست به این فکر می‌افتند که برداشتن جراحی بهترین یا تنها گزینه درمانی موجود است. متأسفانه، این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد و بسیاری از مبتلایان به سرطان پوست هر روز زیر چاقو می‌روند و متوجه نیستند که در بیشتر موارد برداشتن جراحی یک درمان نسبتاً بی‌اثر است. این مقاله به مقایسه استفاده از Curaderm BEC5 و یک سناریوی معمولی برای برداشتن جراحی می‌پردازد.

آیا می‌دانستید که زیر تیغ زدن می‌تواند معایب جدی درازمدت داشته باشد و در مقایسه با سایر گزینه‌های موجود، درمانی نسبتاً بی‌اثر است؟ پس چرا بسیاری از مردم حتی جراحی را به عنوان یک درمان مناسب در نظر می گیرند؟

در حالی که اکثر موارد برداشتن جراحی مستند نشده است، تحقیقات نشان می‌دهد که برداشتن جراحی هنوز رایج‌ترین درمان برای سرطان‌های پوست است و دیدن دلایل قانع‌کننده برای محبوبیت آن کار سختی نیست. برای مثال –

  • آسان است،
  • ارزان است،
  • سریع است و
  • به نظر می رسد یک راه حل منطقی برای مشکل که برای بیماران منطقی است –

“فقط چیز لعنتی را حذف کنید!”

علاوه بر این، این روند گاهی اوقات می تواند کاملاً ساده باشد. یک سناریوی معمولی به شرح زیر است:

  1. شما یک خال یا ضایعه مشکوک را شناسایی می کنید و برای بررسی آن به پزشک عمومی یا متخصص پوست مراجعه می کنید.
  2. پزشک عمومی شما بیوپسی می گیرد و آن را برای آزمایش می فرستد.
  3. نتایج بیوپسی مثبت است، بنابراین برای برداشتن ضایعه از طریق جراحی رزرو شده است.
  4. اگر سرطان کوچک بود، این می تواند فقط یک قرار ملاقات کوتاه با پزشک عمومی شما باشد که در آن سرطان با بی حسی موضعی با چاقوی جراحی برداشته می شود.

آسان به نظر می رسد درست است؟

متأسفانه مثال بالا کمی اتوپیایی است. در واقعیت، مطالعات موردی با گزارش‌هایی مبنی بر تشخیص اشتباه، تغییر شکل و اغلب موارد آفت‌زده است. عود مجدد از ضایعه اصلی

به عنوان مثال، آیا غیرمعمول نیست که پزشک عمومی از مرحله ۳ مثال بالا صرف نظر کند و با این فرض که یک ضایعه سرطانی است فقط از شناسایی بصری خود عمل کند. در این موارد احتمال بسیار واقعی وجود دارد تشخیص اشتباه، جایی که ضایعه در واقع غیر سرطانی است و بیمار با اسکارهای غیرضروری و یک روند بهبودی دردناک باقی می ماند.

در حالی که درد جراحی می تواند حاد باشد، معمولاً موقتی نیز هست. جای زخم، از سوی دیگر اغلب برای یک عمر باقی می ماند. با توجه به اینکه سرطان های پوست اغلب در صورت و گردن، در جاهایی که کمتر دوست دارید جای زخم داشته باشید، ظاهر می شود، این یک اشکال بزرگ برداشتن جراحی است. برای مقابله با این، برداشتن جراحی اغلب نیاز به پیوند پوست یا جراحی پلاستیک دارد که عوارض و هزینه‌ای به درمان اضافه می‌کند.

در برخی موارد محل سرطان پوست آن را غیر قابل عمل می کند. این گاهی اوقات زمانی اتفاق می‌افتد که سرطان در مجاورت چشم قرار دارد و می‌تواند نیاز به برداشتن کامل چشم برای رسیدن موثر به سرطان داشته باشد. در چنین مواردی اغلب به دنبال درمان جایگزین می‌گردند.

در نهایت، شاید مهم ترین ایراد جراحی، شانس انجام آن باشد عود مجدد. سرطان پوست را می توان به کوه یخ تشبیه کرد. در سطح ممکن است یک ضایعه کوچک با شکل و اندازه مشخص مشاهده کنید، اما در زیر سطح، داستان می تواند بسیار بدتر باشد. مانند یک کوه یخ، سرطان پوست ممکن است بسیار بیشتر در زیر سطح گسترش یابد و هیچ علائم قابل مشاهده ای در بالای آن وجود نداشته باشد. در برخی موارد، دو ضایعه جداگانه روی سطح ممکن است یک سرطان نامتقارن بزرگ در زیر آن باشد. متأسفانه، برای پزشک عمومی شما تقریباً غیرممکن است که میزان ضایعه شما را در زیر سطح بداند، و وسعت برش شما فقط یک “بهترین حدس” یا یک اقدام متعادل کننده بین برداشتن بافت کافی برای “فرض کردن” ایمن سرطان به طور کامل است. برداشته شده و تا حد ممکن بافت کمتری برداشته شود تا از آسیب و تغییر شکل غیر ضروری جلوگیری شود. به دلیل این ابهام، اغلب سرطان به طور کامل حذف نمی شود، فقط رشد می کند و در تاریخ بعدی عود می کند. مطالعات نشان داده اند که این سناریو بسیار رایج است، به طوری که یک مطالعه تعداد آنها را نشان می دهد ۶۷% موارد حذف جراحی (بله همینطور است اکثریت از موارد) در نهایت منجر به عود مجدد می شود!(۲)

جراحی سنتی در مقابل جراحی مو

یک شکل جداگانه و تخصصی از جراحی وجود دارد که به نام “جراحی مو” شناخته می شود که احتمال عود کمتری نسبت به جراحی سنتی دارد. با این حال، Moh’s بسیاری از همان معایب را دارد. جراحی مو فراتر از این مقاله است.

با درک پیامدهای جراحی، اکنون می‌توانیم سناریوی معمولی را از بالا با چند مرحله اضافی گسترش دهیم:

۵. با بهبودی جراحی درد حاد را مدیریت کنید.

۶. تحت عمل جراحی پلاستیک یا پیوند پوست قرار بگیرید یا جای زخم را تا آخر عمر بپوشید.

۷. (احتمالا) ماه ها، سال ها یا دهه ها بعد دوباره دچار عود شود، سپس از مرحله ۱ دوباره شروع کنید.

ترسیم چنین تصویر تلخی از متداول ترین درمان برای سرطان پوست برای من ناراحت کننده است و هدف این مقاله این نیست که از برداشتن جراحی در مواردی که تنها درمان موجود است، جلوگیری کند. اما برای کسانی که از عود مجدد سرطان “برداشته شده” با جراحی رنج می برند، یا کسانی که برای اولین بار سرطان پوست را درمان می کنند و شاید جراحی را به عنوان یک درمان در نظر می گیرند، یک درمان بسیار برتر وجود دارد که به نام شناخته می شود. کورادرم BEC5.

Curaderm BEC5 یک کرم موضعی است که سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد، در حالی که سلول‌های سالم را کاملاً بدون آسیب می‌گذارد. این بدان معنی است که بر خلاف جراحی، هیچ “آسیب جانبی” ناشی از درمان با کوردرم وجود ندارد. از این رو روند بهبودی بسیار سریعتر است و میزان جای زخم را کاهش می دهد. در واقع در بسیاری از موارد درمان با Curaderm BEC5 وجود دارد بدون جای زخم اصلاً، و غیرممکن است که بگوییم سرطان در محل درمان شده وجود داشته است.

علاوه بر این، سال ها تحقیق و توسعه بر روی مکانیسم تحویل Curaderm سرمایه گذاری شده است. Curaderm این توانایی را دارد که به داخل پوست نفوذ کند و سلول های سرطانی زیر سطح را هدف قرار دهد (مشابه کوه یخ ما را به خاطر دارید؟). این باعث می شود که درمان با کورادرم در از بین بردن تمام آثار سرطان و کاهش آن بسیار موثر باشد احتمال عود عملا به صفر – شاهکاری که درمان های دیگر به سادگی نمی توانند با آن مطابقت کنند.

به همین دلیل، Curaderm به عنوان یک توصیف شده است “نزدیک به ایده آل” درمان سرطان های پوست غیر ملانوما، و به درستی.

مقایسه:

کورادرم BEC5

عمل جراحی

اثربخشی (احتمال درمان برای حذف سرطان):

بالا (سابقه اثبات شده با ۱۰ مورد از هزاران مورد موفق)

بالا (شایع ترین درمان برای سرطان های پوست)

میزان عود مجدد (احتمال عود سرطان در تاریخ بعدی به دلیل درمان ناقص):

کم (همانطور که در آزمایشات بالینی مستند شده است) (۱)

بالا (۳۰٪ تا ۶۷٪ در برخی از مطالعات) (۲)

مناسب برای مناطق دشوار

بالا (Curaderm در مواردی که جراحی یک گزینه نبود، موفقیت آمیز بوده است، می تواند سرطان های بزرگ و کوچک را درمان کند، و)

طبیعی (درمان برخی از نواحی ممکن است سخت باشد و ممکن است نیاز به برداشتن اندام های مجاور داشته باشد)

هزینه

کم (هزینه یک بطری کمتر از ۱۵۰ دلار است، می تواند ضایعات کوچک متعددی را درمان کند و به تنهایی قابل استفاده است)

بالا (جراحی ترمیمی اغلب ضروری است)

نتایج آرایشی آسیب جانبی

حداقل (Curaderm فقط سلول های سرطانی را حذف می کند بنابراین آسیب حداقل است)

متغیر (اغلب نیاز به جراحی ترمیمی یا پیوند پوست برای پنهان کردن جای زخم دارد)

خطرات

حداقل (Curaderm فقط سلول های سرطانی را تحت تاثیر قرار می دهد و ثابت شده است که در موارد نادر فقط حداقل عوارض جانبی دارد)

خطر بالای عفونت و تغییر شکل ظاهری.

راحتی

بالا (بیمار تجویز می شود، نیازی به مداخله ندارد)

متوسط ​​(نمی توان خود تجویز کرد، اما حداقل خود جراحی سریع است)

بنابراین با توجه به این اطلاعات، چرا Curaderm کاملاً “بی نقص” نیست؟

متأسفانه درمان با کوردرم زمان بر است. کرم باید دو بار در روز استفاده شود تا زمانی که محل بهبود یابد، و یک رژیم درمانی معمولی بسته به اندازه ضایعه ای که باید درمان شود حدود یک هفته تا بیش از یک ماه طول می کشد. بدیهی است که هر چه ضایعه بزرگتر باشد، ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابد و از این رو شما نیاز به ادامه درمان با کوردرم خواهید داشت. در روزهای اولیه درمان نیز ممکن است در هنگام استفاده از کرم، احساس سوزش ایجاد شود که برخی از کاربران آن را ناراحت کننده می دانند.

اگرچه زمان درگیر در درمان با کوردرم ممکن است در مقایسه با جراحی یک ضرر به نظر برسد، اما باید به خاطر داشت که حتی یک عمل جراحی کوتاه نیز ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا ناحیه تحت درمان پس از آن بهبود یابد.

به یاد دارید که چگونه کوردرم روی سلول های سالم تأثیر نمی گذارد؟ در حالی که شما در حال درمان با کوردرم هستید و سلول های سرطانی در حال از بین رفتن هستند، بدن شما نیز سلول های سالم جدیدی را برای جایگزینی آنها ایجاد می کند. این روند بهبودی در طول درمان با کوردرم انجام می شود. در واقع، اکیداً توصیه می‌شود تا زمانی که ضایعه به طور کامل بهبود نیافته است، درمان با کوردرم را متوقف نکنید و این بخشی از دلیل مؤثر بودن کوردرم در حذف کامل سلول‌های سرطانی و در نتیجه جلوگیری از عود است. همچنین با استریل نگه داشتن محل درمان در طول فرآیند بهبود، خطر عفونت را تا حد زیادی به حداقل می رساند.

بدیهی است که این نسبت به روند بهبودی طولانی، دردناک و پرخطری که جراحی می‌تواند منجر شود، بسیار مطلوب است.

نکته ای در مورد Curaderm BEC5 و ملانوم:

با توجه به این واقعیت که ملانوم می تواند بسیار سریع و با عواقب وخیم گسترش یابد، Curaderm BEC5 یک درمان توصیه شده برای ملانوما نیست. خطر گسترش ملانوم در طول درمان با Curaderm BEC5 بسیار زیاد است. اگر مشکوک به ملانوم هستید، لطفاً فوراً با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا در مورد گزینه های درمانی خود صحبت کنید.

از این مقاله امیدوارم اکنون متوجه شده باشید که چرا برداشتن سرطان های پوست با جراحی بسیار رایج است، اما دور از ایده آل است، و اینکه یک درمان جایگزین “نزدیک کامل” به نام Curaderm BEC5 وجود دارد که ممکن است به همان اندازه کامل باشد. بشر همیشه در درمان سرطان های پوست غیر ملانوم نیاز خواهد داشت.

اگر می‌خواهید درباره Curaderm BEC5 اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید برای یک نسخه رایگان از “درمان سرطان بادمجان” با کلیک کردن اینجا ثبت نام کنید.

استناد:

(۱) پنجابی، اس.، کوک، آی.، کرسی، پی.، مارکس، آر.، فینلی، آ.، شارپ، جی. و همکاران. (۲۰۰۰). مطالعه گروهی موازی دوسوکور چند مرکزی کرم BEC-5 در کارسینوم سلول بازال. یورو آکادمی

درماتول. Venereol. 14 (تامین کننده). ۴۷-۶۰.

(۲) Sussman، LAE و Liggins، DF (1996). کارسینوم سلول بازال ناقص بریده شده: یک معضل مدیریتی؟ اوست NZ. جی. سرگ. ۶۶، ۲۷۶-۲۷۸.

سریعترین رژیم لاغری