کلهر در قطر: ۱۱ هزار بلیت به بینندگان ایرانی اختصاص یافت اما این پایان کار نیستمعاون فرهنگی و توسعه ورزش عمومی وزارت ورزش و جوانان از افزایش سهمیه بلیت تماشاگران ایرانی برای حضور در جام جهانی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سینا کلهر که برای گفت و گو و مذاکره پیرامون موضوع جام جهانی به قطر سفر کرده است، در گفت وگو با خبرنگار وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: امروز جلساتی در خصوص موضوعات مختلف جام جهانی برگزار می شود که از جمله آنها – مروری بر افزایش سهمیه حضور تماشاگران ایرانی در مسابقات تیم ملی و لاهچن بخت ۱۱۰۰۰ بلیت به بینندگان ایرانی اختصاص یافته است. این بلیت ها هم اکنون در اختیار وزارت ورزش، جوانان و اتحادیه فوتبال است و به زودی با تعریف و اعلام سازوکار نحوه فروش و توزیع این بلیت ها مشخص می شود.

وی درباره قیمت بلیت های موجود گفت: قیمت بلیت درجه یک مسابقات تیم ملی حدود هفت میلیون و پانصد هزار تومان است که برای فوتبالدوستان برای تماشای مسابقات جام جهانی قیمت خوبی است. نکته دیگر اینکه هنوز پرونده بلیت برای ما باز است و این احتمال وجود دارد که انشاالله در آینده بتوانیم بلیت های بیشتری برای تماشاگران ایرانی تهیه کنیم و این ۱۱ هزار بلیت پایان کار ما نیست. تعداد نهایی بلیت های جام جهانی مسئولان قطری قول همکاری دادند، با توجه به شرایط فعلی، همچنان می‌توانیم بلیت‌های بیشتری تهیه کنیم.

کلهر با اشاره به محور بعدی مذاکرات خود در قطر گفت: موضوع دیگری که مطرح شد، بازی با بلیت است که در شرایط عادی ممکن است با استقبال خوبی مواجه نشود و پس از پایان مراحل بلیت فروشی و شناسایی، تصمیم گرفته شد. این بازی ها بازی‌های تعاملی بین ایران و قطر برگزار می‌شود و بینندگان ایرانی می‌توانند بلیت این بازی‌ها را تهیه کنند. این موضوع از این نظر می تواند قابل توجه باشد که ایرانی ها می توانستند یک روزه به قطر سفر کنند و تماشاگران ایرانی می توانستند برای سایر بازی ها بلیت بخرند و تجربه حضور در جام جهانی را در سفر یک روزه و برگشت به دست آورند. سلامتی میهن.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت حضور نمایندگان رسانه ها از ایران برای پوشش خبری جام جهانی گفت: موضوع دیگری که مطرح کردیم بحث سازمان خبرنگاران و عکاسان ورزشی است. طبق برنامه ریزی انجام شده توسط فیفا برای اسکان خبرنگاران و عکاسان که مورد تایید وی است، مکان هایی را مشخص کرده است که دارای مبلغ مصوب هستند و این مکان ها نمی توانند بیش از مبالغ تعیین شده برای آن وجوه دریافت کنند، فدراسیون فوتبال باید موارد زیر را رعایت کند. شرایط برای آن با استخدام نمایندگان رسانه، یک گروه ایرانی از این مکان ها اسکان می دهد. بر اساس بررسی های انجام شده، در صورت تحقق این امر، هزینه اقامت قابل قبول و سبک خواهد بود.

کلهر در پایان به برنامه های فرهنگی اجرا شده در مسابقات جام جهانی اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر فعالیت گروه های بومی و محلی در چارچوب فدراسیون بومی و محلی جمهوری اسلامی ایران در مناطق خاص است. و پس از آن با مشورت تصمیم گرفته شد که مذاکرات با شرکت مسئول این کار ادامه پیدا کند، باید فردا تماس بگیرید تا بتوانیم برای این کار اقدام کنیم. در صورت پیشرفت مذاکرات، این رویه در کنار سایر فعالیت های فرهنگی که توسط نهادهای متولی مانند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت میراث فرهنگی انجام می شود، انجام خواهد شد.

انتهای پیام