کشف کنید که امگا ۳ چگونه می تواند به پوست شما کمک کند

افزایش مصرف غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ فواید زیادی دارد. اینها به پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، روماتیسم، ناراحتی های عصبی و مشکلات مختلف پوستی کمک می کنند.

در واقع، تحقیقات ارتباط مستقیم بین روغن ماهی و پوست سالم را ثابت کرده است. فواید زیبایی امگا ۳ بسیار زیاد است. اول از همه، دو ترکیب امگا ۳ به نام های DHA و EPA در دسته ترکیبات ضد التهابی قرار دارند.

بنابراین اگر رژیم غذایی شما شامل نسبت های مناسبی از ترکیبات امگا ۳ باشد، احتمال ابتلا به آکنه، جوش، پسوریازیس، اگزما و سایر التهابات پوستی به میزان قابل توجهی به حداقل می رسد و مجبور نخواهید بود خواب شبانه خود را به دلیل این مشکلات از دست بدهید.

امگا ۳ و ویتامین E به حفظ سطح رطوبت پوست کمک می کند و آن را انعطاف پذیر نگه می دارد تا از بثورات ناشی از از دست دادن بیش از حد رطوبت جلوگیری شود. هنگام بررسی فواید ویتامین E برای پوست، اولین و مهمترین چیزی که باید برشمرد، توانایی این ویتامین در تقویت سلول های ضد پیری در پوست است که از نشان دادن علائم پیری جلوگیری می کند.

بنابراین، برای خداحافظی با چین و چروک، افتادگی پوست، خطوط ریز، حلقه‌های تیره، غذای غنی از ترکیبات امگا ۳ و ویتامین E بخورید و از داشتن پوستی همیشه جوان مانند پوست ستاره‌های مشهور هالیوود لذت ببرید.

امگا ۳ نیز برای موهای شما بسیار مفید است. فواید امگا ۳ پوست مو خود را در توانایی آنها در مرطوب نگه داشتن پوست سر و جلوگیری از خشکی بیش از حد که منجر به شوره سر و ریزش مو می شود نشان می دهد.

محققان سلامت همچنین توانسته اند ارتباط مستقیمی بین امگا ۳ و کاهش وزن ایجاد کنند. مصرف مداوم رژیم غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ منجر به کاهش وزن موثر می شود یا به کاهش وزن به روشی سریع تر و موثرتر کمک می کند.

سریعترین رژیم لاغری