کشت برنج در ۲۱۵۰۰۰ هکتار از شالیزارهای مازندرانایسنا/ مازندران رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: ۲۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران زیر کشت برنج است که ۶۰ درصد آن مکانیزه است.

حسن عنایتی در ارتباط مستقیم رادیویی با مسئولان، با تبریک هفته جهاد کشاورزی، امنیت غذایی را مهمترین امنیت دانست و با بیان اینکه مازندران استانی برجسته در تامین امنیت غذایی است، اظهار داشت: کشاورزی مازندران سالانه پیشرو کشور و این استان است. ۷ میلیون دریافت می کند و ۶۰۰ هزار تن محصول کشاورزی تولید می کند.

عنایتی با اشاره به اینکه رویکرد سازمان جهاد کشاورزی مازندران تولید اهل علم است، گفت: ۲۱۵ هزار هکتار از شالیزارهای مازندران زیر کشت برنج است و پیش بینی می شود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن برنج تولید شود که معادل آن است. ۴۰ درصد تولید برنج کشور است.

وی از کشت مکانیزه برنج در بیش از ۱۳۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان خبر داد و بر لزوم اصلاح این تعداد تاکید کرد و در سال های آینده شاهد افزایش نهال های مکانیزه باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: ۲۵ هزار هکتار طرح قراردادی برای کشت برنج داشتیم و توانستیم قراردادی به مساحت ۳۸ هزار هکتار منعقد کنیم که بر اساس آن محصول برنج از کشاورزان خریداری می شود. قیمت فعلی

عنایتی با بیان اینکه قیمت کودهای اساسی ۴۵ درصد کاهش یافت تا شاهد استفاده بهینه از کودهای شیمیایی در مزارع و باغات باشیم، افزود: آب در مازندران مهم است و کشاورزی وابسته به آب است، بنابراین مصرف باید مدیریت شود و بهره وری افزایش یابد.

وی با اعلام تامین کودهای مرغوب کافی در انبارها، گفت: کشاورزان برای دریافت کودهای مورد نیاز مراکز جهاد کشاورزی را بررسی کنند.

رئیس شرکت جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه با شرکت های متخلف در تولید و توزیع کود شیمیایی به شدت برخورد می کنیم و رضایت متخلفان را جلب نمی کنیم، خاطرنشان کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در کشور پرداخت می شود. نشان داد. تحریم برای افزایش مکانیزاسیون

عنایتی با اشاره به تامین و توزیع نهاده های مورد نیاز صاحبان مزارع صنعتی از طریق سامانه بازار و برای کشاورزان سنتی و خرد از طریق تعاونی ها خاطرنشان کرد: ۱۸۵ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش بابت نهاده های دامی به دامداران و مرغداران مازندران پرداخت شد که این مبلغ تسهیلات سرمایه در گردش است. سومین تسهیلات پرداختی کشور است که در اختیار مازندران است.

وی با بیان اینکه مازندران با ارائه ۱۳ الگوی ملی در حوزه تولیدکنندگان عمده محصولات کشاورزی رتبه نخست کشور را کسب کرد، تصریح کرد: اراضی مازندران در معرض تهدید جدی تغییر کاربری قرار دارند و همه دستگاه ها باید وارد عمل شوند و احساس مسئولیت کنند تا زمین های کشاورزی در تولید کار کنند.

انتهای پیام