کسب اولین مدال طلا توسط جودوکار ناشنوا در المپیکدر ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان و در دومین روز از این بازی‌ها که در کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، جودوکاران ایران موفق به کسب یک مدال طلا و نقره شدند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، در دومین روز از بازی‌های المپیک ناشنوایان که در شهر کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، ملی‌پوش جودوی ناشنوای ایران با غلبه بر رقیب کره‌ای خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن ۷۳- کیلوگرم المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان دست پیدا کند.

امیرمحمد دفتری در وزن ۷۳- کیلوگرم در فینال بیست‌وچهارمین دوره المپیک ناشنوایان در کاشیاس دوسول برزیل، با امتیاز طلایی و غلبه بر جودوکار با تجربه و قدر کره جنوبی موفق به کسب مدال طلا شد.

دفتری در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شد و در دور دوم توانست جودوکار بلژیک را از پیش رو بردارد. او در نیمه‌نهایی نیز بر حریف ژاپنی غلبه کرد و گام به فینال گذاشت.

علی سلحشور گلخانی، جودوکار وزن ۶۶- کیلوگرم ایران، پس از برتری بر حریفان کامرون، هند و ژاپنی خود در فینال برابر جودوکاری از شیلی قرار گرفت و با توجه به برتری در مسابقه با ناداوری و برگرداندن امتیاز داده شده به او از کسب مدال طلا بازماند و مدال نقره المپیک را کسب کرد.

جودوکاران ناشنوای ایران فردا در سه وزن دیگر به مصاف حریفان خود می‌روند.

بیست‌وچهارمین دوره بازی‌های المپیک ناشنوایان با شرکت بیش از چهار هزار ورزشکار از ۸۰ کشور دنیا از ۱۱ اردیبهشت ماه به میزبانی کاشیاس دو سول برزیل آغاز شده است و تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

کاروان اعزامی ناشنوایان ایران در هشت رشته ورزشی فوتبال، جودو، کاراته، تیراندازی، والیبال ساحلی، دوومیدانی، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی در این بازی‌ها شرکت کرده است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری