کره شمالی به همسایه جنوبی خود و ایالات متحده هشدار داد: “آنها با چالش های غیرمنتظره ای روبرو خواهند شد.”کره شمالی هشدار داده است که اگر کره جنوبی و ایالات متحده از “فشار نظامی خصمانه” علیه پیونگ یانگ که شامل تمرین های نظامی مشترک است، دست برندارند، با چالش های امنیتی غیرمنتظره ای روبرو خواهند شد.

به گزارش ایسنا، کره شمالی مانورهای مشترک آمریکا و کره جنوبی را آماده سازی برای حمله می داند در حالی که دو کشور اعلام کردند نمی خواهند به پیونگ یانگ حمله کنند.

این هشدار اخیر در حالی است که سئول و واشنگتن برای تمرین تابستانی آماده می شوند.

معاون مدیر کل موسسه خلع سلاح و صلح، اندیشکده وزارت خارجه کره شمالی گفت: اگر آمریکا و متحدانش رویارویی نظامی را علیه ما آغاز کنند، با بی ثباتی امنیتی غیرمنتظره ای مواجه خواهند شد.

وی افزود: رزمایش مشترک بین سئول و واشنگتن شبه جزیره کره را در سال جاری به آستانه جنگ خواهد رساند.

این مقام کره شمالی همچنین مقامات دو کشور را به برنامه ریزی برای استقرار تجهیزات راهبردی هسته ای آمریکا در این رزمایش ها که از ماه آینده آغاز می شود متهم کرد و افزود: آمریکا باید به یاد داشته باشد که وقتی با ما در مورد تجهیزات و تسلیحات صحبت می کنید. عطامی در مورد رعایت جنبه های برابری صحبت می کند. واشنگتن باید «سیاست پیش از موعد خصمانه و خودکشی» خود در قبال کره شمالی را کنار بگذارد وگرنه با «عواقب جدی» مواجه خواهد شد.

ایالات متحده از کره شمالی خواست بدون هیچ پیش شرطی مذاکرات را از سر بگیرد، اما پیونگ یانگ با استناد به مانورهای نظامی آمریکا با سئول تا زمانی که ایالات متحده از سیاست های خصمانه خود علیه این کشور دست بردارد، پاسخ داد.

انتهای پیام