کرم های ضد آفتاب و نکات ایمنی در برابر آفتاب

همه ما، صرف نظر از نوع چهره مان، باید در رعایت نکات ایمنی در برابر نور خورشید باهوش تر باشیم. متخصص پوست به شما خواهد گفت که استفاده از کرم های ضد آفتاب زیاد بهترین محافظت در برابر سرطان پوست است.

به منظور قدردانی از سی و سومین تابستان بدون دستورالعمل های ایمنی ضد آفتاب FDA، کارگروه محیط زیست گزارش سالانه خود را در مورد کرم های ضد آفتاب منتشر کرده است که برخی از آنها را “روغن مار امروزی” نامیده است. آنها در مورد اثربخشی آن نگران هستند، هرگز به عقل سلیم این که خود را با مواد شیمیایی بالقوه خطرناکی که در نور خورشید تجزیه می‌شوند، خشمگین نکنید. آیا محصول مورد علاقه شما در لیست EWG است، اکنون زمان آن رسیده است که بدانید.

همچنین ممکن است برای کسانی که در ایالات متحده هستند جالب باشد بدانند که اروپایی ها گزینه های بیشتری نسبت به ما برای ضد آفتاب دارند.

علاوه بر این، این محصولات رتبه‌بندی چهار ستاره را از FDA برای محافظت در برابر اشعه UVA دریافت می‌کنند که تا پنج برابر بیشتر از آنچه امروز استفاده می‌کنیم محافظت می‌کنند.

سازندگان ضدآفتاب آمریکایی که خیلی مایل به استفاده از همان ترکیبات هستند، پنج سال است که در انتظار تایید FDA پاشنه پاهای خود را خنک می کنند.

بر اساس این گزارش، ۹۲ درصد از ضدآفتاب‌هایی که با نام‌های تجاری که می‌شناسید فروخته می‌شوند یا محافظت کافی در برابر نور خورشید ندارند یا از مواد شیمیایی خطرناک ساخته شده‌اند – یا هر دو.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده هنوز استانداردهای ایمنی ضد آفتاب خود را در سال ۱۹۷۸ برای ضد آفتاب ها نهایی نکرده است. اگرچه برچسب های UVB از قبل وجود دارد، اما این اشعه UVA است که با چین و چروک و افتادگی و همچنین با سرطان پوست مرتبط است. اشعه UVB منجر به آفتاب سوختگی می شود و همچنین می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد.

پیش‌نویس مقررات ایمنی سازمان غذا و دارو در سال ۲۰۰۷ می‌گوید که این آژانس متقاعد نشده است که استفاده از کرم‌های ضد آفتاب به خودی خود به پیشگیری از سرطان پوست کمک کند. آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) موافق است.

همچنین مطالعاتی انجام شده است که افزایش ملانوما (کشنده ترین شکل سرطان پوست) را در مصرف کنندگان کرم های ضد آفتاب نشان می دهد. شاید افراد بیشتر در معرض نور خورشید بمانند و فکر می کنند که از آنها محافظت می شود… یا شاید رادیکال های آزاد ایجاد شده در اثر تجزیه مواد شیمیایی ضد آفتاب مقصر باشند… هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید.

همچنین یک مطالعه اخیر سازمان غذا و داروی آمریکا نگران‌کننده است که نشان می‌دهد نوعی ویتامین A (که توسط تولیدکنندگان به ۴۱ درصد محصولات اضافه می‌شود) ممکن است توسعه تومورها و ضایعات پوستی را سرعت بخشد. در حالی که این ویتامین ممکن است در کرم شب یا لوسیون پوست شما کاملاً خوب باشد، به نظر می رسد قرار گرفتن در معرض نور خورشید پتانسیل هشدار دهنده ای را به همراه دارد. برای ایمن بودن، از محصولاتی که روی برچسب رتینیل پالمیتات یا “رتینول” دارند خودداری کنید.

این گزارش همچنین بر این واقعیت تاکید می‌کند که در حالی که کرم‌های ضد آفتاب با SPF (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) بیشتر از همیشه در بازار وجود دارد… مراقب باشید.

تقریباً از هر شش محصولی که در قفسه‌های فروشگاه می‌بینید، یک محصول دارای SPF بیش از ۵۰ است، در حالی که در سال ۲۰۰۹ تنها یک محصول از هر ۸ محصول بود. در واقع ممکن است احساس امنیت گمراه‌کننده‌ای در شما ایجاد کند.

گزارش EWG در نظر گرفته شده است تا این مسائل را مورد توجه افراد آفتابگیر در همه جا قرار دهد. این گروه به سرعت به این نکته اشاره می‌کند که توصیه نمی‌کنند کرم ضد آفتاب خود را کنار بگذارند – بلکه مصرف‌کنندگان را تشویق می‌کنند که به این محصولات به عنوان یک دفاع در برابر نور خورشید اعتماد نکنند.

مطمئن شوید که محصولی که استفاده می‌کنید هم از UVA و هم UVB محافظت می‌کند و به اندازه کافی برای پر کردن یک لیوان شات – ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن، و هر دو ساعت یک‌بار در مقابل نور خورشید استفاده کنید. و در حالی که امروزه هیچ ضدآفتابی در بازار وجود ندارد که معیارهای EWG را داشته باشد (مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش، موثر ماندن برای چندین ساعت، عدم وجود مواد مضر در هنگام تخریب)، نوع معدنی (اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم) به ضد آفتاب های شیمیایی ارجحیت دارند. استفاده از ضد آفتاب های اسپری آسان است اما تاثیر کمتری دارند.

اگر نگران سرطان پوست هستید، باید به دنبال سایه باشید، از ساعات اوج روز اجتناب کنید و در صورت امکان از لباس محافظ (کلاه نیز) استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای تولید ویتامین D در بدن نیز حیاتی است، فرآیندی کاملا طبیعی و مفید که کرم‌های ضدآفتاب مانع آن می‌شوند. در سال ۲۰۰۸، انجمن پزشکی آمریکا ارزش نور طبیعی خورشید را به رسمیت شناخت و همچنان توصیه می‌کند که ۱۰ دقیقه بدون کرم ضد آفتاب، چند بار در هفته قرار بگیرید.

از نظر زمان‌بندی عالی، انتظار می‌رود که سازمان غذا و دارو در پاییز امسال نکات ایمنی در مورد تغییرات برچسب ضد آفتاب و سیستم رتبه‌بندی یک تا چهار ستاره را برای کمک به مصرف‌کنندگان در شناسایی محصولات با کیفیت منتشر کند.

سریعترین رژیم لاغری