کرمانشاه آن جایی که باید باشد نیستایسنا/ کرمانشاه سرپرست استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه در جایگاهی که باید باشد نیست.

ابراهیم رحیمی زنگنا امروز (۲۳ تیرماه) در جلسه هیات مدیره استان کرمانشاه، با بیان اینکه کرمانشاه با بیش از یک میلیون و ۱۵۳ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای بزرگ و مظلوم کشور است، اظهار داشت: این شهر با بیش از یک میلیون و ۱۵۳ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای بزرگ و مظلوم کشور است.

رحیمی زنگنه با اشاره به پیشینه تاریخی کرمانشاه و تاثیر آن در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی و… گفت: کرمانشاه با ایثارگری های دوران دفاع مقدس و هزاران شهید تقدیم اسلام و انقلاب در جایگاهی نیست. باید. در مسائل زیرساختی گرفتار هستند و هستند و مشکل تامین آب، برق و … دارند که دردناک است.

سرپرست استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه کرمانشاه از نظر زیرساختی آن چیزی که برای شهر لازم است را ندارد، تصریح کرد: این شهر با همه توانمندی هایش چالش های زیادی دارد که شاید شهرهای بزرگ دیگر با آن مواجه نباشند.

رحیمی زنگنه افزود: اگر در گذشته کرمانشاه در بعد کلان مورد توجه ویژه قرار می گرفت و مشکلات آن به درستی حل می شد، امروز دچار مشکلات زیرساختی نیست و ندیده ایم که بیش از ۲۰۰ روستای بخ قوش کرمانشاه دچار مشکل آب باشند. و تنش در بخش مرکزی شهر.

وی در ادامه با بیان اینکه کرمانشاه از مشکلاتی مانند ترافیک، سرقت، حاشیه نشینی و … رنج می برد، گفت: کرمانشاه دومین استان بیکار کشور است و شاخص فقر آن بالا است، در حالی که میانگین شاخص فقر در کشور در حد متوسط ​​است. ۵۵ این عدد کرمانشاه ۶۴ است و اصلا خوب نیست.

وی با اشاره به پایین بودن درآمد کرمانشاهی ها نسبت به میانگین کشوری، تاکید کرد: میانگین درآمد کرمانشاهی ها ۱۵ میلیون تومان کمتر از میانگین کشوری است.

سرپرست استانداری کرمانشاه همچنین به تعطیلی زودهنگام نانوایی ها در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: نانوایی های کرمانشاه نزدیک به برنامه رسمی هستند و در شهر کرمانشاه مردم مجبورند برای تهیه نان در صف بایستند و این در حالی است که شهرهای بزرگ دیگر چنین مشکلی ندارند. .

رحیمی زنگنه با اشاره به لزوم استفاده از دانش روز در مدیریت شهرستان گفت: مدیران باید از آخرین دستاوردهای علمی مدیریت استفاده کنند، به عنوان مثال در حوزه کشاورزی، نوع محصولی که باید توسط کشاورز کشت شود. در یک منطقه خاص از شهر و در چه زمانی برای اینکه بتواند علاوه بر سود بیشتر از منابع آب و خاک و غیره شهر و حداقل در صورت کمبود آب و بحران آب محافظت کند. ، او نباید محصولات مصرف کننده آب بکارد.

وی با ابراز تاسف از وجود مزارع سبزیجات آلوده در شهر کرمانشاه، گفت: نباید حتی یک متر مزارع سبزی آلوده در شهرستان داشته باشیم و باید با این دسته از کشاورزان جدی گرفته شود چرا که سلامت مردم شوخی نیست.

وی با اشاره به احتمال افزایش آمار ابتلا به کرونا و وبا در این شهرستان گفت: از مردم شهرستان می خواهیم که دوباره ماسک بزنند.

وی افزود: همچنین برای جلوگیری از شیوع احتمالی وبا با توجه به اینکه مواردی از این بیماری در استان وجود دارد، کارگران باید بهداشت را بیشتر رعایت کنند.

رحیمی زنگنه با بیان اینکه مدیران و مسئولان کرمانشاه باید به فکر مشکلات باشند، گفت: انتظار می رود مدیران شهری برای رفع مشکلات اهتمام بیشتری داشته باشند و با اقدام جهادی به میدان بیایند.

وی با اشاره به اهمیت پاسخگویی مدیران گفت: مردم از شعار دادن در حالی که به عملکرد مسئولان نگاه می کنند خسته شده اند و باید در کارهای مردمی و جهادی تلاش کنند.

رحیمی زنگنه با اشاره به لزوم آموزش مردم در زمینه های مختلف گفت: اگر بتوانیم سرانه تحصیل، فرهنگ کار و میزان رعایت حقوق شهروندی را در کرمانشاه افزایش دهیم، می توان به توسعه شهر و ایجاد موج فرهنگی در کرمانشاه امیدوار بود. شهر

انتهای پیام