کربلای معلی مقصد نهایی «سفر خیمه‌ها» است.ایسنا/ خوزستان دومین دور اجرای نمایش خیابانی «سفر خیمه ها» که با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و معارف اسلامی در چذابه آغاز شده بود همزمان با اجرای اربعین حسینی در اماکن مذهبی ادامه یافت. در عراق. .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، این نمایش به مرور وقایع عاشورا و تقدیم شهدای مدافع حرم با استفاده از اقلام تسلیت می پردازد.

نمایش اصلی «رهلو خیام» با هدف ترویج فرهنگ آشوری پس از ۲۰ اجرا در چذابه و شلمشه خوزستان در دومین دور اجرای خود راهی نجف و کربلا شد.

در ادامه این تور اجرا، هنرمندان خوزستانی عازم عراق شدند تا در اولین قدم در تالار مطهر حضرت علی (علیه السلام) با حضور زائرین حرم علیا میزبان علاقه مندان امام علی (ع) به زبان های فارسی و عربی باشند. .

«سفر خیمه ها» برای اولین بار در قالب یک تور گسترده تئاتری در ایران و عراق بیشترین تعداد اجرای عمومی را به خود اختصاص داد.

هنرمندان پس از اجرا در طریق الحسین و نجف وارد شهر کربلا شدند و آثار خود را با ۲۰ اجرا در خیابان بن الحرمین و سدرالنبی در جوار مرقد سیدالشهدا امام حسین (ع) به پایان رساندند. درود بر او).

پیش از این نمایش خیابانی «سفر خیمه‌ها» به کارگردانی مصطفی بواذر در دهه اول و دوم محرم با ۴۰ نمایش در ۱۰ استان کشور میزبان مخاطبان بود. کربلای مولا آخرین ایستگاه این تور نمایشی گسترده بود که از ابتدای دهه اول محرم آغاز و در مجموع با ۸۰ اجرای نمایشی به پایان رسید.

انتهای پیام