کتاب «نیم قرن شکست» رونمایی شد.از کتاب «نیم قرن تا شکست» جدیدترین اثر منتشر شده توسط دفتر تاریخ و مطالعات ایران با حضور چهره‌های برجسته فرهنگی رونمایی می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر مطالعات و ثبت تاریخ ایران، مراسم رونمایی از کتاب «نیم قرن ناکامی» با حضور و سخنرانی علی لاریجانی، حسین صفرندی و سید عباس صالحی در نخستین دوره برگزار شد. چهارشنبه تیرماه ساعت ۱۰:۳۰ تالار حکمت کتابخانه ملی برگزار می شود.

در این مراسم علاوه بر تجلیل از دست اندرکاران تولید این اثر، برخی از مزیت های این روش تحقیق برای پژوهشگران برشمرده می شود.

آنچه در قسمت اول این اثر تقدیم خوانندگان شد، ترجمه کتاب «نبرد مخفی علیه ایران» نوشته ران برگمن است که ابتدا در ایران منتشر شد و در قالب اثری جدید در قسمت دوم این اثر با انتقاد عباس سلیمی که ارائه شد کمک شایانی به جذب مخاطب خواهد کرد.

امیدواریم این مرحله که با ترجمه و تالیف دنبال می‌شود، به‌عنوان الگوی مناسب مورد ارزیابی قرار گیرد و در آینده شاهد بررسی برخی آثار مغرضانه در حوزه‌های تخصصی و پژوهشی کشور از اینجا باشیم. زیرا این روش علاوه بر تقویت زمینه های تخصصی در زمینه تاریخ معاصر، موجب سهولت در تحصیل اشراف و عمق برای دانشگاهیان، حوزویان، طلاب و طلاب خواهد شد.

انتهای پیام