کار در سالن برنزه کردن – آیا احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد؟

سالن برنزه کردن جایی است که شما یک برنزه مصنوعی یا آرایشی دریافت می کنید. این امر با استفاده از اشعه ماوراء بنفش به دست می آید. تابش از طریق استفاده از لامپ های فلورسنت منتشر می شود. برنزه شدن مصنوعی به عنوان جایگزینی برای برنزه شدن طبیعی در زیر نور خورشید استفاده می شود. معمولاً توسط افرادی انجام می شود که می خواهند با وجود ماه های سرد رنگ پوست خود را تیره کنند و در طول سال برنزه خود را حفظ کنند. دکه های برنزه کردن یک خطر بزرگ برای سلامتی هستند که به نظر می رسد اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. این به این دلیل است که پرتو فرابنفش مورد استفاده معمولاً بیش از دو برابر آن است که به طور طبیعی از خورشید ساطع می شود.

اشعه ماوراء بنفش بسیار مضر است، به این معنی که بسیاری از افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست هستند. این خطر برای افرادی که قبلا برای سرطان پوست درمان شده اند، افرادی که در فضای باز کار می کنند، افرادی که پوست روشن دارند و به راحتی می سوزند و کسانی که از تخت های برنزه مصنوعی استفاده می کنند، بیشتر است. این بدان معنی است که حتی کارکنان این سالن ها نیز در معرض خطر هستند. با وجود اینکه خود از تخت‌های برنزه استفاده نمی‌کنند، به دلیل تعداد دفعات تماس مستقیم با این تخت‌ها همچنان در معرض خطر هستند. به عنوان مثال هنگام انجام تظاهرات برای مشتریان، یا حتی کمک به مشتریان در طول جلسات آنها.

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش منجر به بسیاری از مشکلات پوستی می شود. باعث سوزش و تاول زدن پوست، پیری زودرس و چین و چروک می شود. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند منجر به سرطان پوست، آسیب چشم و یا آب مروارید شود. با این حال، نشانه‌های مرتبطی که نشان می‌دهد در صورت ابتلا به سرطان پوست باید مراقب بود، عبارتند از: داشتن یک زخم که مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابد و زخمی که همیشه عود می کند، رشد پوستی که با درد، خارش یا حتی خونریزی همراه است. هنگامی که فرد متوجه چنین علائمی می شود، توصیه می شود برای تشخیص بیشتر فوراً به پزشک یا متخصص پوست خود مراجعه کنید.

با توجه به خطرات بالای استفاده از تخت های برنزه کننده، مردم در حال حاضر از استفاده از آنها منصرف شده اند. درعوض، بسیاری از سالن‌ها اکنون برنزه کردن با اسپری را انتخاب می‌کنند. این گزینه برای مشتری و همچنین برای کارکنان سالن امن تر است. با این حال، افرادی که بیشتر مستعد ابتلا به سرطان پوست هستند مانند افراد روشن پوست باید از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از این بیماری استفاده کنند. این اقدامات شامل استفاده روزانه از ضد آفتاب و همچنین استفاده از کلاه های لبه دار بزرگ هنگام بیرون از آفتاب می باشد.

سریعترین رژیم لاغری