چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک در معرض نور خورشید می شود؟

چین و چروک های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در اطراف ناحیه ظریف چشم بسیار رایج است. در اینجا علت ایجاد آنها در سطح سلولی یا مولکولی است. یک فرآیند سلولی مشابه می تواند منجر به تشکیل سرطان پوست شود. اساساً، قرار گرفتن در معرض تشعشع است که فرآیند را آغاز می کند. ابتدا علت، سپس بیایید یاد بگیریم چگونه از شر چین و چروک های ناشی از خورشید خلاص شویم.

اشعه UV خورشید

تابش اصطلاحی است که توسط دانشمندان برای توصیف انرژی در حال حرکت در فضا استفاده می شود. اشعه ماوراء بنفش نور خورشید نوعی تابش است.

در دوزهای زیاد، قرار گرفتن در معرض تابش می تواند باعث مسمومیت شود. علائم شامل حالت تهوع و استفراغ است. قرار گرفتن در معرض دوزهای کم در مدت زمان طولانی باعث سایر مشکلات سلامتی می شود.

چگونگی و زمان بروز علائم را نمی توان پیش بینی کرد. به همین دلیل، مشکلات سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض مقادیر کم تشعشع در یک دوره زمانی طولانی به عنوان تصادفی توصیف می شود.

تکنسین‌های اشعه ایکس و افرادی که در زمینه‌های مشابه فعالیت می‌کنند باید از برچسب‌هایی استفاده کنند که سطح نوردهی آنها را کنترل کند. وقتی سطح نوردهی بیش از حد بالا می‌رود، ممکن است مجبور شوند زمینه دیگری را انتخاب کنند. اساساً چین و چروک های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید علائم تصادفی هستند. برخی از موارد سرطان پوست نیز وجود دارد.

با برخورد اشعه ماوراء بنفش به سلول چه اتفاقی می افتد؟

در هر یک از سلول های پوست مولکول هایی وجود دارد که به آنها رادیکال های آزاد گفته می شود. آنها گاهی اوقات به عنوان گونه های اکسیژن فعال یا نیتروژن نامیده می شوند. یکی از چیزهایی که آنها به آن واکنش نشان می دهند تابش خورشید است.

رادیکال های آزاد

پرتوهای فرابنفش رادیکال‌های آزاد را تحریک می‌کنند و باعث می‌شوند که آنها به دنبال الکترونی بگردند تا جایگزین الکترونی که از دست داده‌اند بگیرند. در طول جستجوی خود، ممکن است الکترون ها را از غشای محافظ سلول یا رشته های DNA آن بدزدند. این مقدار کمی آسیب وارد می کند.

بخشی از آسیب ها ترمیم می شود. برخی از آنها منجر به چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می شود. جهش های DNA یا تغییرات ناشی از رادیکال های آزاد در نهایت می تواند منجر به تشکیل سلول سرطان پوست شود.

علاوه بر سرطان پوست و چین و چروک، اشعه ماوراء بنفش می تواند به داخل چشم ها آسیب برساند و منجر به تشکیل آب مروارید مرتبط با افزایش سن و دژنراسیون ماکولا شود. بیشتر بدن از اثرات مخرب نور خورشید محافظت می شود. اما این لایه های پوست هستند که محافظت می کنند. چشم ها محافظت طبیعی بسیار کمی دارند.

علت چشمک زدن

برخی از چین و چروک های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به دلیل چشم دوختن مداوم ایجاد می شود. این معمولاً دلیل ایجاد پای کلاغی است، آن خطوط ریزی که در گوشه چشم افراد مشاهده می کنید.

چین و چروک زیر چشم و افتادگی در ناحیه می تواند رخ دهد زیرا اشعه ماوراء بنفش به فیبرهای کلاژن الاستیک پوست آسیب می رساند. این الیاف معمولاً پشتیبانی می کنند و از تشکیل کیسه ها جلوگیری می کنند.

حلقه های تیره زیر چشم می تواند مربوط به قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا به طور کلی با افزایش سن باشد. با افزایش سن، محتوای کلاژن پوست به طور طبیعی کاهش می یابد. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند میزان کلاژن موجود را نیز کاهش دهد.

از دست دادن کلاژن

کلاژن سطح پوست را مات تر می کند. با کاهش محتوای کلاژن، رگ های خونی ریز زیر سطح پوست بیشتر نمایان می شوند. به همین دلیل است که گاهی با بالا رفتن سن افراد، حلقه های سیاه ظاهر می شوند.

اعتقاد بر این است که برخی از انواع سرطان پوست به نور خورشید مربوط نمی شود، اما حداقل نقش کوچکی در همه علائم قابل مشاهده پیری ایفا می کند.

اکنون که می دانید چه چیزی باعث ایجاد چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می شود، بیایید در مورد چگونگی خلاص شدن از شر آنها بیاموزیم. این موضوع مقاله بعدی من است.

و اکنون لطفاً برای اطلاعات به روز در مورد چگونگی خلاص شدن از شر چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وب سایت EyeContourSerum که در زیر فهرست شده است دیدن کنید. به کادر نویسنده/منبع زیر مراجعه کنید.

سریعترین رژیم لاغری