چرا پیروزی در انتخابات سنا موفقیت بزرگی برای بایدن و دموکرات ها است؟یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به نتایج اخیر انتخابات سنای آمریکا و روی کار آمدن دموکرات ها گفت: بر اساس نتایج انتخابات اکثریت مجلس سنا در اختیار دموکرات ها قرار گرفته است و این موفقیت بزرگی برای بایدن است. و دموکرات ها

اسفندیار خودی وی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه اختیارات و اختیارات مجلس سنا در آمریکا بیش از مجلس نمایندگان است، اظهار کرد: بیشتر وظایف مجلس نمایندگان مربوط به قوانین مربوط به درآمد و مالیات است. و برای تعیین بودجه سالانه، مجلس سنا وظایفی مانند تایید سفرا و مدیران سازمان های مهم، سازمان های دولتی و مقامات معاهدات بین المللی دارد.

وی تصریح کرد که با توجه به نتایج انتخابات مجلس نمایندگان که به نظر می رسد جمهوری خواهان اکثریت را در اختیار دارند، خانم نانسی پلوسی رئیس مجلس نخواهد بود. در این زمینه دولت دموکرات بایدن با مجلس نمایندگان دچار مشکل خواهد شد و شاهد چنین موضوعی خواهیم بود. چت داون«دولتی باشید که سابقه قبلی دارد.

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین خاطرنشان کرد: مجلس نمایندگان آمریکا گزینه استیضاح رئیس جمهور را دارد اما موضوع استیضاح باید با اکثریت دو سوم سناتورها موافقت شود و بنابراین با توجه به نتایج انتخابات سنا. ، حرکت نمایندگان به سمت استیضاح رئیس جمهور آمریکا بعید به نظر می رسد.

خدای با اعتقاد بر اینکه در نتیجه این پیروزی دست دولت دموکرات بایدن در زمینه سیاست خارجی بسته نخواهد شد، افزود: نتایج انتخابات سنا پیروزی بزرگی برای بایدن و دموکرات ها است و در این انتخابات بهتر از حد انتظار ظاهر شد.با توجه به نتایج انتخابات این موضوع می تواند پیروزی دموکرات ها و بایدن را تسهیل کند.در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تا حدودی. اگرچه در حال حاضر نمی توان اظهار نظر دقیقی در این زمینه کرد; چرا که بایدن با مشکلات جسمی و حافظه ای مواجه است و از سوی دیگر عوامل زیادی در انتخاب مردم آمریکا تاثیرگذار است.

با اشاره به اینکه انتخاب سفرا و وزرا و تصویب معاهدات بین المللی در اختیار سنا است و افزود: در این زمینه به نظر می رسد دست دولت دموکرات بایدن در روابط خارجی تا حدودی باز باشد و نیاز چندانی به جلب نظر ندارد. جمهوری خواهان در این مناطق.

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین گفت: پیروزی دموکرات ها در سنا باعث می شود تا جو بایدن در دو سال آینده قضات مورد نظر خود را در دادگاه های فدرال منصوب کند.

به گزارش ایسنا، در انتخابات میان دوره ای کنگره، دموکرات های آمریکا موفق شدند با کسب پنجاه کرسی، جمهوری خواهان را با ۴۹ کرسی شکست دهند و کنترل این مجلس را از کنگره آمریکا بگیرند. و اکنون با وجود اینکه تخصیص یک کرسی وی هنوز قطعی نشده است، اما از آنجایی که کامالا هریس مساوی است، معاون رئیس جمهور ایالات متحده حق رای دارد و او یک دموکرات است و باید گفت که دموکرات ها قبلا در انتخابات سنا پیروز شد و اکثریت را به دست آورد.

نتیجه انتخابات سنای جورجیا به دور دوم کشیده شد اما با کسب پنجاه کرسی دموکرات ها عملا انتخابات سنا به نفع دموکرات ها به پایان رسید.

از آنجایی که انتخابات میان دوره ای در آمریکا معمولاً به نفع حزب مخالف است، این بهترین عملکرد هر دو حزب در ۲۰ سال اخیر است – از زمانی که جمهوری خواهان در زمان جورج دبلیو بوش در سال ۲۰۰۲ هر دو مجلس را تصاحب کردند. بررسی کنید.

با این حال، با احتمال پیروزی جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان، حتی با اکثریت اندک، ممکن است مشکلات زیادی برای بایدن ایجاد کند. دستور کار قانونگذاری او عملاً مسدود خواهد شد و جمهوری خواهان برای نظارت دولت به شدت فشار خواهند آورد.

انتهای نامه