پیش بینی کشت ۶۰۰۰ هکتار سیب‌زمینی در بهارایسنا/همدان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از پیش‌بینی کشت ۶۰۰۰ هکتار سیب زمینی در مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.

عبدالحسین اکبری  اظهار کرد: کاشت سیب زمینی در شهرستان بهار از نیمه دوم اسفندماه آغاز شده وتا نیمه دوم اردیبهشت ماه ادامه دارد و بر اساس پیش بینی‌ها ۶۰۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت سیب زمینی خواهد رفت.

وی ارقام سیب زمینی در حال کشت این شهرستان را شامل بانبا ، کلمبا ، جلی ، رانومی برشمرد و خاطرنشان کرد:میزان بذر مورد نیاز بذر برای کشت سیب زمینی در هر هکتار از مزارع  این شهرستان ۴ تا ۴.۵ هکتار بوده و  روش کاشت به صورت کاملا مکانیزه است.

اکبری یاد آور شد: تمام مزارع سیب زمینی شهرستان مجهز به سیتم‌های آبیاری تحت فشار بوده و نهاده‌های مورد نیاز  نیز براساس نرم و برش استانی بین سیب زمینی کاران توزیع می شود.

وی با ابراز خرسندی از شرایط مستعد آب و خاک شهرستان بهار برای کشت انواع محصولات کشاورزی ، تاکید کرد: شرایط مساعد اقلیمی، زمینه مناسبی را برای کشت محصول سیب زمینی در بهار فراهم کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی بهار بالا بودن هزینه‌های تولید و کاشت را از مهمترین مشکلات سیب زمینی کاران دانست و افزود:باتوجه به شرایط بارندگی و کاهش نزولات آسمانی کشاورزان از کشت دوم و دیرهنگام محصولات زراعی خودداری کنند.

اکبری گفت:برداشت محصول سیب زمینی تابستانه از اوایل تیر ماه شروع می شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری