پیشروی سیستان و بلوچستان در کشور با عملکرد تعاونی های مسکنایسنا/ سیستان و بلوچستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه سیستان و بلوچستان گفت: عملکرد مثبت شرکت های تعاونی مسکن، استان را در طرح نهضت ملی مسکن در کشور پیشگام کرده است.

حمید آرامش در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران افزود: بر اساس آمار اعلام شده سیستان و بلوچستان موفق شد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن رتبه نخست کشور را به خود اختصاص دهد.

وی بیان کرد: این موفقیت مرهون مشارکت اتحادیه ها و تعاونی هاست که با وجود مشکلات و چالش های فراوان نه تنها کار خود را متوقف کردند بلکه با پیگیری و حسن نیت توانستند در صدر لیست قرار گیرند. استانداری های کشور از نظر اجرای پروژه.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یادآور شد: ۲۶ شرکت تعاونی مسکن و ساختمان در ۳ شهر زاهدان، چابهار و ایرانشهر در طرح نهضت ملی مسکن مشارکت دارند.

آرامش افزود: این شرکت های تعاونی خوشنام در حوزه ساخت و ساز مسکن در سیستان و بلوچستان، ساخت ۵۵۰۰ واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن را بر عهده دارند.

وی گفت: این طرح تاکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت مادی در زاهدان و ۶۰ درصد در شهرستان ها را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه استان تصریح کرد: از سال های گذشته نقش تعاونی ها و تعاونی های مسکن در ساخت و ساز بر اساس اصول و ضوابط در جای جای سیستان و بلوچستان پررنگ بوده و این تجربه ارزشمند ضامن موفقیت آنها در اجرای طرح.. نهضت ملی مسکن تبدیل شده است

آرامش تاکید کرد: این آمادگی وجود دارد که به محض آغاز اجرای طرح ملی جابه جایی مسکن در سایر نقاط استان از شرکت های تعاونی شناخته شده در این زمینه کمک بگیریم.