پیام وزیر امور خارجه به دبیرکل سازمان ملل متحد و وزرای خارجه کشورهای اسلامیوزیر امور خارجه کشورمان در پی حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، با ارسال پیامی خطاب به وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، دبیرکل سازمان ملل متحد و دبیرکل سازمان ملل متحد سازمان کشورهای اسلامی التعاون، رئیس جنبش غیرمتعهدها و دبیرکل اتحادیه آفریقا، نگرانی عمیق ایران را از انتقال جزئیات رویدادهای جاری در نوار غزه ابراز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، حسین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پی حملات وحشیانه و تجاوزکارانه رژیم آپارتاید صهیونیستی به وزرای جمهوری اسلامی ایران پیامی ارسال کرد. مردم غزه که منجر به شهادت تعداد زیادی از غیرنظامیان از جمله کودکان فلسطینی شد.معصوم وزیر امور خارجه کشورهای اسلامی، دبیرکل سازمان ملل متحد، دبیر کل سازمان اسلامی است. همکاری، و رئیس جنبش غیرمتعهدها. دبیرکل اتحادیه آفریقا نگرانی عمیق جمهوری اسلامی ایران از حوادث جاری در نوار غزه را ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در برخی از نامه‌های خود با محکوم کردن جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی که در سایه سکوت و سستی سازمان‌های بین‌المللی صورت گرفت، پیامدهای این امر را کاملاً نشان داد. تشدید بحران در غزه و سرزمین های فلسطینی به رژیم غاصب آپارتاید. و تجاوز صهیونیست ها را در نظر گرفت.

امیرعبداللهیان مقابله با اشغالگری و دفاع از میهن را حق طبیعی ملت فلسطین دانست و بر لزوم اقدام فوری و قاطع جامعه جهانی و سازمان ملل به ویژه شورای امنیت این سازمان در محکومیت رژیم صهیونیستی تاکید کرد. جنایات و حملات این رژیم را متوقف کنید.

انتهای پیام