پایش مستمر کریدور میاندشت – توران توسط محیط بانان خراسان شمالیایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از پایش مستمر کریدور میاندشت – جاجرم توسط محیط بانان این استان خبر داد.

رضا شکریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، گفت: از اولین روز گزارش حادثه یوز در جاده میامی – سبزیوار در کریدور میاندشت – توران، نظارت مستمر بر این منطقه در دستور کار قرار گرفت. از محیط بانان این منطقه است. استانداری.

وی افزود: با مشاهده ۵ قلاده پلنگ آسیایی و با توجه به اینکه مسیر حرکت این پلنگ ها احتمالا از کریدور میاندشت – توران تا پناهگاه حیات وحش میاندشت است، چالش ها و تهدیدات این مسیر بررسی شد.

شکریان با بیان اینکه پناهگاه حیات وحش میاندشت و پارک ملی توران از زیستگاه های مهم پلنگ آسیایی است و سال هاست که یوزپلنگ ها بین این دو منطقه تردد می کنند، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست پیگیر اقدامات و تلاش های فعلی و قبلی است. تهدیدات زیستگاهی و توانمندی های کریدور میاندشت-توران را به طور کامل شناسایی کرده و به دنبال تدوین برنامه مدون برای حل چالش ها و ارتقای زیستگاه مذکور با همراهی تمامی علاقمندان و فعالان این حوزه است.

وی تاکید کرد: رانندگان نیز در محور سنکسات به جاجرم با احتیاط تردد کرده و در صورت مشاهده پلنگ به سامانه تلفنی ۱۵۴۰ یا اداره حفاظت محیط زیست جاجریم اطلاع دهند.

انتهای پیام