پایان تلخ تراژدی ویلموتس؛ روزی ۵.۸ میلیارد تومان!بر اساس رای جدید دادگاه حکمیت ورزش، فدراسیون فوتبال برای ۳۲ روز حضور ویلموتس در ایران و ضعیف ترین نتایج برای تیم ملی، ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو پرداخت می کند.

به گزارش اسنا، انتظارات برای اعلام رای پرونده مارک ویلموتس توسط دادگاه حکمیت ورزش به پایان رسید و این دادگاه حکم ۶.۲ میلیون یورویی اعلام شده از سوی فیفا در مرداد ۱۳۹۸ را زیر پا گذاشت و به فدراسیون فوتبال ایران دستور داد پرداخت ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار یورو علاوه بر ۵ درصد سود سالانه، محکوم شد.

مبلغ کل قرارداد ویلموتس برای ۳ سال و نیم ۷ میلیون و ۸۷۵ هزار یورو بود. مبلغ قرارداد برای سال های اول، دوم و سوم ویلموتس ۲۲۵۰۰۰۰ یورو در سال و برای نیمه سوم سال ۱۱۲۵۰۰۰ یورو یعنی یک نیم سال تعیین شده است.

با توجه به اینکه اتحادیه فوتبال پیش از این در مدت حضور ویلموتس در ایران ۱.۷ میلیون یورو با احتساب غرامت فعلی به این مربی پرداخت کرده بود، ویلموتس برای اقامت ۳۲ روزه خود در ایران تقریباً ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار یورو دریافت خواهد کرد.

با احتساب هر یورو ۳۴ هزار و ۴۰۰ تومان به نرخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۱، دستمزد این مربی کروات ۱۸۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان خواهد بود!

ویلموتس برای هر روز ۵.۸ میلیارد تومان، ساعتی ۲۴۱.۸ میلیون تومان و دقیقه ۴ میلیون تومان درآمد داشت که در فوتبال ایران بی سابقه است!

این مبلغ هنگفت در حالی به این مربی پرداخت می شود که او در مجموع ۴ بازی رسمی هدایت ایران را برعهده داشت و دو باخت مقابل بحرین و عراق متحمل شد و ایران را در آستانه یک شکست بزرگ قرار داد و از راهیابی به جام جهانی بازماند.

علاوه بر این باید به ماجراهای شستا نیز اشاره کرد که منجر به تحویل ساختمان فدراسیون فوتبال به این شرکت، هزینه وکلای ایرانی و البته لطمه زدن به آبروی فوتبال ایران شد.

ویلموتس در حالی سرمربی تیم ملی ایران شد که کارلوس کی روش سالانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار یورو دریافت می کرد و فدراسیون آن زمان به ریاست مهدی تاج مدعی شد که با مربی ای موافق است که حقوقی معادل یا کمتر از آن دریافت کند. کی روش . در عوض به سراغ مردی رفت که چند بار حقش را از ایران گرفت.

انتهای پیام