وضعیت استقبال مردم از فیلم‌های در حال اکران سینماهای مشهد چطور است؟ایسنا/خراسان رضوی سرپرست امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی گفت: وضعیت استقبال مردم مشهد از فیلم‌های در حال اکران قابل قبول بوده و سه فیلم انفرادی، سگ‌بند و موقعیت مهدی در صدر آمار فروش قرار دارد.

احمدرضا بهبهانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت استقبال مردم از فیلم‌های در حال اکران سینماهای مشهد، اظهار کرد: فیلم‌هایی مانند انفرادی، موقعیت مهدی و سگ‌بند پس از عید نوروز تاکنون توانسته‌ مخاطبان بیشتری را به سینماها بیاورد و بر این اساس می‌توان گفت که فروش این سه فیلم قابل قبول بوده است.  

وی افزود: روزهای سه‌شنبه حضور مردم در سینماها با روزهای دیگر خیلی متفاوت است. در این روز ظرفیت سالن‌های سینما تقریبا تکمیل می‌شود اما در روزهای عادی اینگونه نیست و شاید نیمی از ظرفیت سالن‌ها تکمیل شود. با این حال می‌توان گفت استقبال مردم مشهد از فیلم‌های جدید تقریبا قابل قبول بوده است.  

سرپرست امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت تبلیغات در فروش فیلم‌های سینمایی خاطرنشان کرد: تبلیغات برای فروش هر چیزی از اهمیت بالایی برخوردار است. فیلم‌هایی که در حال حاضر در سینما در حال اکران است، نه تبلیغات تلویزیونی درستی داشته و نه در بیلبوردهای شهری بنری از آن‌ نصب شده و تنها راه تبلیغاتی آن‌ فضای مجازی و سایت‌های متعلق به سینماها بوده است؛ این در حالی است که تبلیغات تلویزیونی تاثیر بسیاری بر فروش فیلم‌های سینما خواهد گذاشت چراکه مخاطبان بسیاری از این راه از اکران فیلم‌های جدید مطلع می‌شوند. در این خصوص صداوسیما و شهرداری باید به سینماها کمک کنند.  

بهبهانی در رابطه با سانس‌های نیمه‌بها در پردیس سینمایی هویزه بیان کرد: هر شب از ساعت ۲۳:۳۰ به بعد، اکران فیلم‌ها را در سه سانس با بلیت نیمه‌بها برگزار می‌کنیم و این موضوع مورد استقبال مخاطبان نیز قرار گرفته است. شروع آخرین سانس پردیس سینمایی هویزه در این سانس‌ها نیز از ساعت ۱۵ دقیقه بامداد خواهد بود.  

فیلم علف‌زار در مشهد با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد 

سرپرست امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی با اشاره به صدور پروانه نمایش فیلم علف‌زار به کارگردانی کاظم دانشی که در چهلمین جشنواره فیلم فجر مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته بود، عنوان کرد: اکران فیلم علف‌زار در مشهد با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد و مورد اقبال عمومی قرار خواهد گرفت چراکه مردم مشهد در جشنواره فیلم فجر سال گذشته نتوانستند آن را تماشا کنند و با توجه به تمجیدهایی که راجع به آن‌ شنیده‌اند، کنجکاو و علاقه‌مند هستند تا این فیلم را مشاهده کنند. بر این اساس به نظرم فیلم علف‌زار فروش خوبی در مشهد خواهد شد.  

وی با بیان اینکه گمان‌ نمی‌کنم که مشکلی برای اکران فیلم علف‌زار در مشهد وجود داشته باشد، تصریح کرد: در رابطه با نمایش اینگونه فیلم‌ها برخی اوقات حاشیه‌هایی به وجود می‌آید که این حاشیه‌ها از سوی خانواده افرادی است که فیلم بر اساس زندگی و اتفاقاتی که برای آن‌ها رخ داده، ساخته می‌شود اما وقتی متوجه می‌شوند که غرضی در کار نبوده، مشکل حل می‌شود. مردم آفت‌ها و آسیب‌های اجتماعی را باید در قالب فیلم مشاهده و تحلیل کنند تا چنین اتفاقاتی در جامعه تکرار نشود. باید برای پیشگیری از جرم‌ها و معضلات اجتماعی آینده‌نگری کنیم و در این مسیر سینما بهترین ابزاری است که اساتیدی از دانشگاه، دادگستری و پلیس پیشگیری از وقوع جرم می‌توانند با حضور در جلسات نقد و بررسی این فیلم‌ها در سینما آن‌ را تحلیل کنند.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری