وزیر خارجه چین: مواضع ایران در مذاکرات منطقی استوزیر امور خارجه کشورمان و وزیر امور خارجه چین در تماسی تلفنی در خصوص مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی از جمله تقویت روابط اقتصادی و تجاری و رفع تحریم ها گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفت‌وگوی تلفنی اخیر روسای جمهور دو کشور را مفید و سازنده توصیف کرد و ضمن ابلاغ سلام ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور به همتای چینی خود بر تلاش‌های هماهنگ تاکید کرد. برای پیگیری و اجرای توافقات دوجانبه از سوی مقامات ایران و چین و طرف چینی خود را به سفر به تهران دعوت کرد.

وی همچنین با اشاره به تحولات جنوب شرق آسیا و محکومیت رفتار آمریکا در قبال پکن، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس سوابق تاریخی و به دلیل حمایت از ثبات منطقه به اصل چین واحد به عنوان یک تعهد قانونی پایبند است. .

امیر عبداللهیان با اشاره به تلاش‌های فعال طرف ایرانی برای دستیابی به توافقی باثبات و قوی، بر لزوم پاسخ واقع‌بینانه آمریکا به پیشنهادات سازنده جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف در راستای اجرای این توافق تاکید کرد. توافق.

وزیر امور خارجه چین در این تماس تلفنی ضمن ابلاغ سلام جناب رئیس جمهور چین به دکتر رئیسی، توسعه روابط دوجانبه را در راستای منافع دو کشور توصیف و بر رد یکجانبه گرایی در روابط دوجانبه تاکید کرد. . فضای بین المللی و حمایت از منافع کشورهای در حال توسعه.

وانگ یی با قدردانی از مواضع ایران در قبال تمامیت ارضی چین، به مخالفت بخش بزرگی از جامعه جهانی با دخالت آمریکا در امور داخلی کشورها اشاره کرد.

وزیر امور خارجه چین همچنین حمایت خود از ادامه مذاکرات هسته ای و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات را اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد که مسیر دیپلماتیک به توافق منجر شود.

وی همچنین بر اهمیت رایزنی مستمر و نزدیک بین مقامات دو کشور تاکید کرد.

وانگ یی مواضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات را منطقی و عاقلانه توصیف کرد.

انتهای پیام