واکنش حماس به اقدام آلمان در ممنوع کردن برنامه‌های سالگرد نکبتجنبش مقاومت اسلامی فلسطین “حماس” اقدام دادگاه اداری آلمان در ممنوع کردن برنامه‌های سالگرد نکبت با بهانه‌های واهی را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری صفا، عبداللطیف القانوع، سخنگوی جنبش حماس امروز (شنبه) این ممنوعیت را به منزله مصادره حق مردم فلسطین در احیای سالگرد نکبت و بیرون کردن اجباری آنها از روستاها و شهرهایشان دانست تا روایت گری که حقیقت وجهه زشت اشغالگر صهیونیستی را برملا می‌کند، مخفی نگه دارد و در این راستا تلاش شود تا مسأله آوارگان که شاهد اصلی بر یکی از بزرگترین عملیات پاکسازی نژادی ملت ما است، غایب جلوه داده شود.

القانوع تاکید کرد: مردم ما در تمامی مکان‌های حضور خود حق احیای سالگرد نکبت در تمامی کشورهای جهان را دارند، این حقی است که عرف‌ها و قوانین بین المللی آن را تضمین کرده‌اند تا نظرشان را بیان کنند و حق خودشان برای بازگشت به سرزمینشان را که از آنجا به زور بیرون رانده شدند، مطالبه کنند. مصادره این حق به منزله نقض شدید آزادی بیان است، آزادی بیانی که غرب ادعای آن را می‌کند اما سیاست دوگانه‌ای در قبال مسأله عادلانه ما اتخاذ می‌کند.

انتهای پیام