واکنش احساسی نادال به بازنشستگی فدرررافائل نادال تنیسور اسپانیایی از راجر فدرر که از طریق توییتر اعلام بازنشستگی کرد، قدردانی کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، راجر فدرر تصمیم خود را در شبکه های اجتماعی فاش کرد و پس از مسابقات تنیس لیور کاپ که هفته آینده برگزار می شود، از دنیای تنیس خداحافظی کرد.

رافائل نادال در واکنش به این خبر نوشت: راجر عزیز، دوست و رقیب من. امیدوارم آن روز هرگز نیاید. این یک روز غم انگیز برای من و برای ورزش در سراسر جهان است. برای فدرر بودن در تمام این سال ها و تجربه لحظات بسیار خوبی در داخل و خارج از زمین، باعث خوشحالی و افتخار بوده است. در آینده ما لحظات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن با هم خواهیم داشت و هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن با هم داریم و این را بدانیم. در ضمن از صمیم قلب برای فدرر آرزوی بهترین ها را دارم.

فدرر ۴۱ ساله که ۲۰ دوره مسابقات قهرمانی را کسب کرده است، اعلام کرده است که پس از جام لیور بازنشسته خواهد شد. این مسابقات هفته آینده در لندن برگزار می شود.

فدرر سوئیسی، نادال اسپانیایی و نواک جوکوویچ از صربستان به عنوان سه اسطوره بزرگ تنیس معرفی شدند. این سه نفر نزدیک به ۲۰ سال بر تنیس انفرادی مردان تسلط داشتند. از ویمبلدون ۲۰۰۳، آنها ۶۳ گرند اسلم از جمله فدرر ۲۰، جوکوویچ ۲۱ و نادال ۲۳ را برده اند.

انتهای پیام