هیالورونیک اسید – جدیدترین شوق در "طبیعی" مراقبت از پوست؟

بیایید با بررسی اینکه اسید هیالورونیک واقعا چیست شروع کنیم.

اسید هیالورونیک (HA) یک بیوپلیمر طبیعی است که عملکردهای بیولوژیکی مهمی را در باکتری ها و حیوانات عالی از جمله انسان انجام می دهد. اسید هیالورونیک که به طور طبیعی وجود دارد ممکن است در بافت حیوانات بالاتر، به ویژه به عنوان پرکننده فضای بین سلولی، یافت شود. HA در بیشترین غلظت در زجاجیه چشم و مایع سینوویال مفاصل مفصلی یافت می شود، اما در پوست، بافت همبند و سایر نقاط بدن نیز یافت می شود.

اسید هیالورونیک توسط یک گزارش ABC News که در آن کانی چانگ از یک روستای ژاپنی به نام Yuzurihara بازدید کرد، به شهرت رسید. او دریافت که مردم آنجا بیشتر از همتایان غربی خود زندگی می‌کنند، جوان‌تر به نظر می‌رسند و انعطاف‌پذیرتر و فعال‌تر هستند. این روستاییان ژاپنی، در دهه ۸۰ و ۹۰ زندگی خود، پوستی صاف و بدون چین و چروک دارند، موهایی پر دارند و ظاهراً نیازی به عینک ندارند.

بنابراین، چه چیزی به این ژاپنی‌ها اجازه می‌دهد تا در سنین بالا بسیار جوان‌تر باشند، زندگی فعال و سازنده‌تری داشته باشند، در حالی که در کشورهای غربی بیشتر مردم در دهه ۸۰ و بالاتر در خانه‌های سالمندان هستند؟

نتیجه گیری در گزارش ABC این بود که این افراد «سبزیجات چسبنده» می خوردند و این عامل راز جوانی ظاهری آنها بود. علاوه بر این، به نظر می رسد مولکول های استروژن مانند در رژیم غذایی آنها، اشکال تخمیر شده سویا در خمیر میزو و توفو، نقش مهمی ایفا می کنند. این مولکول ها، همراه با استروژن طبیعی، سیگنالی را به سلول های فیبروبلاست ارسال می کنند تا اسید هیالورونیک بیشتری بسازند. اما آیا این تمام پاسخ است؟ – فکر نمی کنم، اما کمی بعد به این موضوع خواهم پرداخت.

در مرحله بعد، بیایید ببینیم اسید هیالورونیک چه می کند.

بر اساس تحقیقات علمی بسیاری از دانشگاه ها و محققین، اسید هیالورونیک در بدن انسان برای بالشتک و روان سازی مفاصل، چشم ها، پوست و دریچه های قلب استفاده می شود. نگاهی عمیق به همه بیماری‌ها، سندرم‌ها و شرایط مختلف). برخی از درمان ها که شامل استفاده از اسید هیالورونیک می شوند عبارتند از: درمان استئوآرتریت و سایر مشکلات مفصلی و همچنین طیف وسیعی از اختلالات چشمی، جداشدگی شبکیه و برخی از اختلالات قلبی عروقی.

با این حال، در این مقاله به تاثیر ضد پیری روی پوست می‌پردازیم و به نظر می‌رسد اثری که اسید هیالورونیک روی پوست دارد، در سطح تقویت کلاژن‌سازی است. اینها فیبرهایی هستند که پوست را محکم می کنند. در حال حاضر، هیالورونیداز، آنزیمی که فیبرهای کلاژن را تجزیه می کند، توسط رادیکال های آزاد و اشعه UV تولید می شود.

این عوامل باعث شکستن فیبرهای کلاژن می شوند و باعث ایجاد چین و چروک زودرس و افتادگی پوست می شوند. با تمرکز بر اسید هیالورونیک، منطقی به نظر می رسد، بنابراین، کاهش رادیکال های آزاد یک کلید اصلی برای کاهش آنزیم هیالورونیداز و در مرحله دوم برای ارتقاء سطح طبیعی اسید هیالورونیک در پوست است.

مواد گیاهی معروف به بیوفلاونوئیدها، موجود در مواد غذایی مانند عصاره هسته انگور، زغال اخته، زغال اخته، بیوفلاونوئیدهای مرکبات و خار مرکبات و غیره، مانع از تولید هیالورونیداز می شوند که به دستیابی به اولین هدف کاهش رادیکال های آزاد کمک می کند. علاوه بر این، کاهش غذاهای فرآوری شده از رژیم غذایی، افزایش سطح ورزش و داشتن یک سبک زندگی متعادل تر به ارتقای سطوح طبیعی اسید هیالورونیک در سیستم ما کمک می کند، نه فقط در پوست.

هنگامی که به تزریق اسید هیالورونیک به پوست برای درمان خطوط ریز و چین و چروک فکر می کنیم، یک بار دیگر رویکرد کل نگر برای درمان بدن خود را از دست می دهیم و بنابراین در معرض خطر جدی عواملی هستیم که ممکن است منجر به عوارض جانبی یا سایر مشکلات سلامتی شود. علاوه بر این، ما همچنین در معرض خطر ایجاد عدم تعادل در ترکیب شیمیایی پوست هستیم و چه کسی می‌داند در نتیجه چه مشکلات احتمالی در انتظار ما است.

برخی از عوارض جانبی شناخته شده درمان تزریق اسید هیالورونیک برای پوست پیری عبارتند از:

  • ورم
  • عفونت
  • سرخی
  • لطافت
  • آکنه
  • توده ها
  • سخت شدن بافت
  • خطرات ناشناخته هنگام استفاده در ترکیب با کلاژن

این عوارض جانبی به اندازه کافی جدی هستند که استفاده از درمان تزریقی هیالورونیک اسید به عنوان یک درمان ضد پیری برای پوست را مورد تجدید نظر قرار دهیم.

همچنین به یاد داشته باشید که مردم دهکده ژاپنی از تزریق درمانی استفاده نمی کنند… آنها یک سبک زندگی کل نگر دارند که شامل غذاهای فرآوری نشده و فعالیت بدنی همراه با طرز فکر و سبک زندگی متعادل است.

بنابراین از کجا می توانید یک منبع کل نگر از اسید هیالورونیک تهیه کنید؟

یکی دو راه وجود دارد. اولین مورد از “سبزیجات ریشه دار نشاسته ای” است مانند مواردی که پزشک روستا در گزارش ABC ذکر کرده است که عبارتند از: Satsumaimo، نوعی سیب زمینی شیرین. ساتویمو، یک سیب زمینی سفید چسبنده؛ کونیاکو، معجون گیاهی ریشه ژلاتینی؛ و ایموجی، ریشه سیب زمینی.

این سبزیجات به رشد سلول های بدن و حفظ رطوبت کمک می کنند. علاوه بر این، مفاصل را روان نگه می دارند، از شبکیه چشم محافظت می کنند و با تقویت کلاژن، پوست را صاف و الاستیک نگه می دارند.

منبع دیگر اسید هیالورونیک، برای افراد غیر گیاهخوار، خوردن قسمت های حیوانی است که حاوی مقدار زیادی اسید هیالورونیک است. می توانید از استخوان ماهی آبگوشت درست کنید. یعنی وقتی فیله ها را جدا کردید، بقیه ماهی ها را به همراه سرشان بجوشانید و آب ماهی درست کنید. به طور مشابه، می توانید با استفاده از مفاصل، رگ و تاندون حیوانات، آبگوشت گوشت درست کنید، سپس با اضافه کردن چند ریشه و سبزیجات دیگر، یک سوپ سالم و مغذی درست کنید.

در نتیجه، در محصولات گیاهی Wildcrafted ما معتقد نیستیم که افزودن مواد جدا شده در غلظت‌های بالا به محصولات طبیعی مراقبت از پوست ما یک گزینه ارجح است. در عوض، استفاده از یک رویکرد طبیعی کل نگر برای مراقبت از پوست و در این زمینه مراقبت های بهداشتی، گزینه ای بسیار ارجح تر است.

مراقبت از پوست به همان اندازه که مسئولیت و مراقبت از سلامت و تندرستی کلی شما را به عهده می گیرد، مراقبت از پوست شما نیز هست. پوست شما بخش جدا شده ای از بدن شما نیست و نباید با آن رفتار کرد.

باز هم می‌خواهم روستاییان ژاپنی را به شما یادآوری کنم – آنها به خود اسید هیالورونیک تزریق نمی‌کنند، از اسید هیالورونیک به تنهایی استفاده نمی‌کنند، اما زندگی سالم، فعال و عمدتاً متعادلی دارند.

سریعترین رژیم لاغری