همایش پیاده‌روی ایرانیان در البرز برگزار می‌شودایسنا/البرز رئیس هیات ورزش‌های  همگانی استان البرز از برگزاری پیاده روی ملی ایرانیان همزمان در سراسر کشور در استان البرز خبر داد.

علیرضا رحمتی در گفت و گو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: همایش ملی پیاده روی ایرانیان(یادواره غدیر) از شانزدهم اردیبهشت همزمان در سراسر کشور در استان البرز نیز برگزار می‌شود.

رحمتی افزود: در این همایش ملی فدراسیون ورزش های همگانی، استان های کشور را به ۴ گروه تقسیم کرده است که استان البرز همزمان با استان های تهران-مرکزی –فارس -زنجان -ایلام و گیلان در روز ۱۶ اردیبهشت پیاده روی سراسری را آغاز خواهد کرد .

 رئیس هیات ورزش های همگانی البرز تصریح کرد: در استان البرز (غرب شهرستان کرج) محمد شهر میزبانی افتتاح  همایش را عهده دار خواهد بود.

 رحمتی اظهارکرد: این همایش هر ماه در یکی از شهرستان‌های استان البرز همزمان سایر استان‌های هم گروه البرز برگزار می شود و پس از محمد شهر درخرداد ماه در شهرستان نظر آباد ،سپس تیر ماه  درشهرستان طالقان و هفتم مرداد ماه به صورت متمرکز استانی در کرج که به صورت پخش زنده از صدا و سیما برگزارخواهد شد.

متولی ورزش همگانی البرز گفت: در سایر شهرستان های استان البرز نیز این طرح برگزار خواهد شد به طوری که در شهریور ماه این همایش در طالقان، در مهرماه در ساوجبلاغ، در آبان ماه شهرستانهای فردیس و اشتهارد و درآذر ماه اختتامیه این طرح ملی در شرق شهرستان کرج  برگزارخواهد شد.

 رئیس هیات ورزش های همگانی البرز بیان کرد: این طرح ملی بعد از اپیدمی کرونا به منظور توسعه فعالیت بدنی،کاهش کم تحرکی، ایجاد شور و نشاط و ترغیب خانواده ها به حضور در ورزش همگانی برگزار می شود .

این مسئول خاطر نشان کرد: در اجرا این طرح ابتدا مردم مسافتی حدود  ۳ تا ۵ کیلومتر را پیاده روی می کنند سپسس در محل اجرا مراسم فعالیت های بدنی و ورزش توسط مربیان فدارسیون انجام خواهد شد .

رحمتی ادامه داد : در طول مسیر پیاده روی  ۱۲ ایستگاه توسط کمیته های هیات ورزش های همگانی با موضوع ورزشی فرهنگی ،آئینی ،کودک و … برپا می شود .

 همایش ملی پیاده روی ایرانیان ( یادواره غدیر) از شانزدهم اردیبهشت  در سراسر کشور آغاز و هجدهم آذر ماه به پایان خواهد رسید .

انتهای پیام