هشدار سلامت مردان – بثورات آلت تناسلی، برآمدگی ها و لکه ها

علائم راش آلت تناسلی به طور قابل درک دلیلی برای نگرانی بیشتر مردان است. حتی مردانی که از نظر جنسی فعال نیستند ممکن است دچار لکه‌ها، برآمدگی‌ها و بثورات آلت تناسلی شوند که ممکن است خارش داشته باشد، پوسته پوسته شود و به سایر قسمت‌های ناحیه تناسلی گسترش یابد. مراقبت روزانه از آلت تناسلی با پاک کننده های ملایم و ویتامین ها و مواد معدنی مخصوص آلت تناسلی ممکن است به جلوگیری از بثورات پوستی جزئی روی آلت تناسلی و تسکین پوست تحریک شده کمک کند. علاوه بر این، مردان باید از علائم آلت تناسلی که ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند، آگاه باشند.

علائم راش آلت تناسلی که همه مردان باید مراقب آن باشند

علائم زیر می تواند ناشی از انواع مختلف بیماری های پوستی آلت تناسلی باشد. در بیشتر موارد، این موارد جزئی هستند و قرمزی، تورم و بثورات پوستی را می توان با رعایت بهداشت خوب و حمایت از مواد مغذی برای پوست برطرف کرد.

علامت: برجستگی های کوچک در اطراف تاج آلت تناسلی

علل احتمالی:

· پاپول های آلت تناسلی – این عارضه که عمدتاً مردان ختنه نشده را تحت تأثیر قرار می دهد، به صورت مجموعه ای از برآمدگی های کوچک و گنبدی شکل ظاهر می شود که ممکن است به رنگ گوشت یا قرمز باشد. آنها معمولاً دردناک نیستند و به هیچ درمانی فراتر از بهداشت شخصی عادی نیاز ندارند. مرطوب نگه داشتن پوست و تامین آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مراقبت از پوست مانند ویتامین A می تواند به دور نگه داشتن باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی که ممکن است باعث ایجاد بثورات آلت تناسلی در زیر پوست ختنه گاه شوند کمک کند.

علامت: بثورات آلت تناسلی خارش دار و قرمز که گسترش می یابد و/یا پوسته پوسته می شود

علل احتمالی:

· پسوریازیس- این واکنش پوستی در سایر قسمت های بدن رخ می دهد و ممکن است پوست آلت تناسلی را نیز تحت تأثیر قرار دهد. علائم شامل لکه های قرمز پوست است و ممکن است با التهاب همراه باشد. پوسته پوسته شدن و خارش نیز ممکن است رخ دهد، و کنده شدن پوستی که پوسته پوسته می شود ممکن است باعث خونریزی خفیف شود. درمان های ویتامین A اغلب توسط متخصصین پوست برای درمان انواع پسوریازیس توصیه می شود.

· درماتیت تماسی- آلرژی های پوستی و حساسیت به مواد مختلف از لاتکس (موجود در کاندوم)، مواد شوینده و دئودورانت ها و پیچک سمی یا بلوط سمی می تواند باعث ایجاد بثورات در آلت تناسلی شود. اجتناب از مواد شناخته شده برای ایجاد واکنش های پوستی راه حل شماره یک برای جلوگیری از درماتیت تماسی است. برای تسکین خارش، قرمزی و التهاب پوست، کرم های آلت تناسلی حاوی ویتامین هایی مانند A، C، D و E به طور کلی موثر هستند.

· عفونت های قارچی – عفونت های قارچی، از جمله مخمر کاندیدا و وضعیتی که معمولاً به عنوان “خارش جوک” شناخته می شود، تقریباً در همه جا یافت می شود، به ویژه در رختکن های باشگاه و سایر مناطقی که گرم، مرطوب هستند و تعداد زیادی از مردم به آن مراجعه می کنند. اینها می توانند باعث قرمزی، بثورات در حال گسترش و خارش شدید شوند. تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه کشاله ران و درمان پوست با ویتامین های C و D شفابخش ممکن است به جلوگیری از ابتلا به عفونت های قارچی کمک کند.

علامت: برجستگی های کوچک و قرمز رنگ در پایه آلت تناسلی

علل احتمالی:

· عفونت های باکتریایی- مانند عفونت های قارچی، ناحیه تناسلی محل اصلی رشد باکتری هایی است که می توانند باعث عفونت های پوستی شوند که ممکن است با بثورات و تورم همراه باشد. ویتامین A که به عنوان یک آنتی باکتریال طبیعی عمل می‌کند، می‌تواند به از بین بردن باکتری‌های مضری که می‌توانند باعث ایجاد بثورات آلت تناسلی و بوی بد می‌شوند کمک کند.

· اصلاح – مردانی که موهای اطراف آلت تناسلی را می تراشند ممکن است دچار برجستگی های قرمز شوند. اینها در واقع توسط باکتری هایی ایجاد می شوند که پس از اصلاح به فولیکول ها حمله می کنند. درمان پوست با فرمول مواد مغذی حاوی ویتامین A می تواند به از بین بردن باکتری ها کمک کند، در حالی که ویتامین های C، B5 و D می توانند بهبود را تسریع کنند.

علامت: بثورات قرمز، خارش دار و تورم در سر آلت تناسلی

علل احتمالی:

· بالانیت: این عارضه رایج راش آلت تناسلی معمولاً به دلیل رعایت بهداشت ضعیف ایجاد می شود و در مردان ختنه نشده شایع تر است. تمیز کردن کامل ناحیه و اکسیژن رسانی به پوست از طریق استفاده از ویتامین C ممکن است در جلوگیری از تورم و خارش همراه با بالانیت موثر باشد، در حالی که مرطوب کننده های طبیعی مانند کره شی می توانند به آرام کردن پوست تحریک شده کمک کنند.

همه مردان باید به یاد داشته باشند که علائم راش آلت تناسلی که با ترشح، خونریزی یا علائم مشابه آنفولانزا (مانند تب، سردرد، سرفه و خستگی) همراه است و همچنین بثورات روی آلت تناسلی که علائمی از بهبودی را نشان نمی‌دهند. چند روز، باید فوراً توسط پزشک معاینه شود، زیرا ممکن است نشان دهنده وضعیت جدی تری باشد.

درمان و پیشگیری از راش آلت تناسلی

تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی و پوشیدن پارچه های گشاد و راحت می تواند به جلوگیری از مشکلات متعدد پوستی آلت تناسلی از جمله راش، خارش و ناراحتی کمک کند. علاوه بر این، درمان روزانه این ناحیه با فرمول سلامت آلت تناسلی (اکثر متخصصان بهداشت روغن Man1 Man Oil را توصیه می‌کنند) حاوی مواد مغذی و مرطوب‌کننده‌های ضروری پوست می‌تواند توانایی مبارزه با بیماری پوست آلت تناسلی را افزایش داده و خارش و سوزش ناشی از انواع مختلف آلت تناسلی را تسکین دهد. راش.

سریعترین رژیم لاغری