هاگورده: چرا هیچکس در کشور مسئول تاخیر در اعطای وام شعب بانکی به مردم نیست؟نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شعب مختلف بانک ها قصد اعطای وام ندارند نباید افراد را دستگیر کنند. چرا هیچکس در کشور مسئول تعلل شعب بانکی در اعطای وام به مردم نیست؟ چرا تضمین وام های خرد دشوار است؟

به گزارش ایسنا، حسین حق وردی در نشست علنی امروز (یکشنبه) در اظهارنظری اظهار کرد: دولت نباید اجرای آرایش معلم را بیشتر به تأخیر بیندازد. اگر واقعاً قصد اجرای این قانون را ندارید، آن را به صراحت بیان کنید تا مجلس راه حلی بیابد.

وی در نکته دیگری با اشاره به مشکلات بازنشستگان گفت: لزوم توجه عملی به مطالبات و مطالبات برحق بازنشستگان. کسورات بازنشستگی با فاصله زمانی بسیار طولانی به حساب بیمه واریز می شود و مشکلاتی را برای بازنشستگان ایجاد می کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه پاداش سال گذشته فرهنگیان بازنشسته هنوز پرداخت نشده است، گفت: در لایحه لایحه بودجه سال جاری دولت موظف است در صورت نیاز به معلمان به صورت ماهانه اضافه دستمزد را به معلمان پرداخت کند. اضافه کاری ماهانه برای معلمان سخت کوش در ماه مه و ژوئن حتی در حال حاضر داده نمی شود. چرا سازمان برنامه و بودجه از قانون پیروی نمی کند؟

وی با اشاره به مشکلات مردم در دریافت تسهیلات بانکی گفت: اگر شعب مختلف بانکی قصد وام دادن ندارند پس مردم را تصاحب نمی کنند پس چرا هیچکس در کشور مسئول تاخیر شعب بانکی در اعطای وام نیست. آنها مردم؟ چرا تضمین وام های خرد دشوار است؟

این عضو شورای استان تهران با انتقاد از وضعیت آب شرب و کمبود آب آشامیدنی به ویژه قطعی آب شبانه در اکثر شهرها و شهرستان های غرب استان تهران گفت: امام خمینی (ره) باید متضرر شوند.

وی در پایان گفت: چرا برخی از اعضای دولت اجرای ناقص حذف ارز ترجیحی را به مجلس نسبت می دهند، در حالی که مصوبه مجلس تایید کرد که اگر دولت ارز ترجیحی را لغو کند، قیمت ها نباید از شهریور ۱۴۰۰ بالاتر رود.

انتهای پیام