نکونام یک «کیروش جوانتر» / سبک قلعه باستانی استیکی از پیشکسوتان تیم فوتبال استقلال می گوید آبی های پایتخت در دیدار مقابل فولاد باید روی ضد حملات حریف تمرکز کنند.

علی لطیفی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره شرایط حاکم این روزها برای آبی پوشان پایتخت گفت: زمانی از سابینتو انتقاد می شد اما من از این مربی حمایت کردم چون استقلالی ها بود. تست کردن کارش با یک تیم مربی جدید. فلسفه سابینتو زمان برد تا جا افتاد. فلسفه او مالکیت توپ است و با پیشرفت استقلال، هماهنگی تیم بیشتر شده و شرایط بهتر می شود و ساپینتو به وضعیت مطلوب خود می رسد. استقلال سال گذشته توانست قهرمان لیگ برتر شود اما شاهد بازی جذابی از استقلال نبودیم. هواداران اگرچه از نتایج راضی بودند اما از نحوه بازی تیم راضی نبودند. استقلال ساپینتو فوتبال نتیجه محور را با یک بازی دوستانه برای تماشاگران ارائه می کند.

وی درباره برد دو بر یک آبی های پایتخت مقابل گلگهر سرجان در هفته هفتم لیگ برتر گفت: امیر قلناوی در دیدار مقابل گلگر سبک کلاسیک و همیشگی خود را داشت اما اگر قلناوی یک دهه است که قهرمان نشده است. شاید به این دلیل.. سبک قلاناوی منسوخ شده و دست قلناوی تغییر کرده است. هر دو هفته یکبار تیم ها برای قهرمان شدن سرمایه گذاری زیادی می کنند. امیر گلنوی فصل سوم خود را در گولاگر سپری می کند و مدیران انتظار دارند که او قهرمانی را به دست آورد. آنالیز استقلال نسبت به گل گهر عالی بود و توانستند تاکتیک های امیرقلانویی را خنثی کنند. فکر می کنم استقلال سه امتیاز بازی را به خوبی کسب کرد.

لطیفی افزود: استقلال از جایی که یاماگا بود گل گهر را اذیت کرد و این نشان می دهد که استقلال آنالیز خوبی از گل گهر داشت و در نهایت پیروز شد. استقلال به نوعی حریف مستقیم خود را شکست داد و بازی ۶ امتیازی شد و این اتفاق می تواند شرایط بهتری را برای بازی با فولاد ایجاد کند.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره حواشی دیدار این تیم مقابل گلگره و اخراج ریکاردو سابینتو در این دیدار گفت: من خودم جزو مربیان باز هستم و فوتبال به چنین مربیانی نیاز دارد. مربیان باید به بازیکنان خود انگیزه بدهند و در بازی موثر باشند. کار ساپینتو در این زمینه اغراق آمیز بوده و این می تواند استقلال را به خطر بیندازد. سابینتو باید خلق و خوی خود را کنترل کند.

و درباره دیدار استقلال مقابل فولاد در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس گفت: در این دیدار دو روش متفاوت را شاهد خواهیم بود. سبک فوتبال ساپینتو مالکیتی است و او می خواهد با پاس های متعدد و اقدام مشترک تیمش را به نتیجه مطلوب برساند. طرف مقابل مربی جوان تری است و اساس کار او با مربی بسیار قوی در کارهای دفاعی است. نکونام تحت تأثیر «کیروش جوانتر» بود. فلسفه فوتبال نکونام محدود کردن فضاها و در نهایت در اختیار داشتن توپ، رسیدن به نتایج مطلوب در ضد حمله است. در این فصل فرم بازی جواد نکونام کمی تغییر کرده است اما اعتقاد اصلی این مربی فوتبال دفاعی است و در سطح آسیا نیز از این سبک برخوردار بوده است. استقلال باید تمرکز کند نه ضد حمله و باید روی ضربات آزاد تمرکز کند.

انتهای پیام