نمایشگاهی برای نشان دادن غرور «رافائل»


نمایشگاهی هنری به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت هنرمند بزرگ رنسانس رافائل برگزار می‌شود تا مرهمی برای اخبار منفی و آشفتگی جهانی باشد.

در سال ۱۵۲۰ اخباری در سرتاسر ایتالیا و اروپا پخش شد: «رافائل» نقاش، معمار، طراح، باستان شناس و نابغه کامل، در ۶ آوریل ۱۵۲۰ به طور ناگهانی در سن ۳۷ سالگی درگذشت.

پنج قرن پس از مرگ نابهنگام او، گالری ملی لندن با یک نمایشگاه بزرگ از این هنرمند برجسته دوره رنسانس تجلیل می کند. این نمایش ابتدا برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده بود، اما به دلیل همه گیری ویروس کرونا به تعویق افتاد.

۹۰ اثر که ۲۹ اثر آن نقاشی است در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود تا استعداد و مهارت های رافائل را به تصویر بکشد. یکی از طرح های به نمایش گذاشته شده، اثری است که اخیراً کشف شده است که احتمالاً مربوط به سال ۱۵۱۲ یا ۱۵۱۳ است. این طرح مریم باکره و عیسی مسیح را به تصویر می کشد و کارشناسان رافائل را خالق این طرح می دانند.

یکی از هنرمندان، ماتیاس ویوال، گفت: “رافائل در زمان مرگش مشهورترین هنرمند رومانیایی و یکی از مشهورترین هنرمندان اروپا بود و به سرعت تبدیل به یک افسانه شد… او بخشی از DNA سنت بصری غرب است.” سه کارگردان نمایش. »

غرور نشان دهید

نمایشگاه بزرگداشت سالگرد مرگ رافائل برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ در گالری ملی لندن ارائه شد.

گابریل فینلی، مدیر گالری، معتقد است که آثار رافائل در بریتانیا به نمایش گذاشته شده است: ۱۰ نقاشی از این هنرمند در گالری ملی لندن و همچنین موزه بریتانیا، موزه اشمولین در آکسفورد و گالری ملی در اسکاتلند هستند. آنها آثار رافائل را دارند.

با شیوع ویروس کرونا، گالری ملی لندن نمایشگاه خود را لغو کرد. این نمایش به مدت سه فصل تعطیل شد.

سرانجام، نمایشگاه رافائل در ماه آوریل در گالری ملی لندن آغاز شد. این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه ادامه خواهد داشت.

فاینالدی گفت: «ما دوران سخت و پرفراز و نشیبی را گذرانده‌ایم و رافائل برای ما لذت‌بخش است، جهان، زیرا دنیای او دنیای رنگ‌های آرامش‌بخش و دنیای تعادل و تناسب است.

غرور نشان دهید

Baldasare Castillione (نویسنده، دیپلمات، محقق و دوست نزدیک رافائل) توسط رافائل در ۱۵۱۹

غرور نشان دهید

آلتوویتی (بانکدار فلورانسی که از دوستان نزدیک رافائل بود) توسط رافائل در سال ۱۵۱۵

رافائل در اوربینو ایتالیا به دنیا آمد. او مادرش را در هشت سالگی و پدرش نقاش اردک اوربینو را از دست داد که در ۱۱ سالگی رافائل درگذشت. عمویش، کشیش، او را بزرگ کرد. او از کودکی در یک کارگاه خانوادگی طراحی و نقاشی می کرد. رافائل آنقدر با استعداد بود که اولین درخواست خود را در ۱۷ سالگی دریافت کرد. از آن زمان رافائل مدام در سفر بوده و از شهری به شهر دیگر برای پذیرش درخواست ها می رود.

گالری ملی لندن ممکن است شامل تمام شاهکارهای رافائل شاه نباشد، اما تعدادی از شاهکارهای او در این گالری وجود دارد. این نمایشگاه آثاری از لوور، گالری ملی هنر در واشنگتن، گالری اوفیزی و موزه‌های واتیکان به عاریت گرفته است.

در این نمایشگاه زندگی و مسیر شغلی این استاد دوره رنسانس بررسی می شود. این نمایشگاه با تعدادی از آثار از روزهای اولیه فعالیت او به عنوان یک هنرمند و نقاشی های او از مریم مقدس آغاز می شود.

ویوال، مدیر گالری، «رافائل» را بیش از حد جاه طلب می داند. او در سن ۲۳ سالگی یک سلف پرتره ساخت که در گالری نیز به نمایش درآمد.

در یک مورد غیرعادی دیگر، او در حدود ۳۰ سالگی پول زیادی را برای محافظت از یک مقبره مرمرین در پانتئون در رم خرج کرد. او را در همان قبر دفن کردند.

انتهای پیام