نقش منطقه آزاد تجاری مهران در توسعه استان ایلام/سندزنی ۵ هزار هکتار زمین در محل منطقه تجاری مهرایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: از اراضی تخصیص یافته به منطقه آزاد تجاری مهران، بیش از ۵ هزار هکتار آن آماده سند زنی است.

دکتر «حسن بهرام‌نیا» در دیدار مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با نماینده ولی فقیه در استان ضمن تشکر از همراهی خوب امام جمعه ایلام در امور استان و حضور سردار محمد در استان برای شروع فعالیت مناطق آزاد مهران، اظهار کرد: منطقه آزاد مهران نقش مهمی در توسعه استان ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر منطقه آزاد مهران ۷ هزار هکتار است، افزود: ۵ هزار هکتار آن آماده سند زنی است.

استاندار ایلام لازمه داشتن مدیرعامل منطقه آزاد مهران را منوط به تشکیل هیات مدیره منطقه آزاد مهران دانست و گفت: در این راستا مصوب شدن اساسنامه در دولت ضرورت دارد و پس از تصویب اساسنامه، هیات مدیره تشکیل و پس از آن مدیرعامل مناطق آزاد مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با معاون حقوقی رییس جمهور رایزنی‌های برای تملک مناطق آزاد مهران انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این زمینه مقرر شده که صاحبان زمین‌های این منطقه می‌تواند تولید داشته باشند ولی مالکیت آن از آن دولت است.

بهرام‌نیا تصریح کرد: آستان قدس رضوی آمادگی دارد ۱۰۰ میلیارد تومان برای ایجاد مرکز خدماتی و رفاهی در مهران هزینه کند که این مهم با جدیت پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری