نخست وزیر رژیم صهیونیستی: دارم، ما در شرف وارد شدن به هرج و مرج هستیمنخست وزیر اسرائیل در اولین اظهارات خود پس از اعلام انحلال کنست، اذعان کرد که اسرائیل در آستانه هرج و مرج قرار دارد و لاپید به زودی نخست وزیر را به دست خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان رژیم صهیونیستی، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با یایر لاپید، وزیر امور خارجه این رژیم گفت: ما تصمیم به انحلال کنست و تعیین تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام گرفته ایم.

بنت تصمیم انحلال کنست را تصمیم درستی برای اسرائیل توصیف کرد و افزود: «لحظه سختی است، اما ما تصمیم درستی گرفتیم.

وی افزود: پس از بحث و رایزنی های قانونی به این نتیجه رسیدم که اسرائیل در آستانه هرج و مرج است و اجازه آن را نخواهم داد.

نخست وزیر اسرائیل گفت که او و لاپید توافق کردند که قدرت را به شیوه ای منظم منتقل کنند و لاپید به زودی سمت نخست وزیری را برعهده خواهد گرفت.

نفتالی بنت گفت: زمانی که ما دولت ائتلافی را تشکیل دادیم، اسرائیل زنده شد و ما ثابت کردیم که می‌توانیم اختلافات خود را کنار بگذاریم و هر کاری که می‌توانستیم برای حمایت از دولت انجام دادیم.

لاپید همچنین به طور ضمنی اذعان داشت که رژیم صهیونیستی در آستانه فروپاشی قرار دارد و از صهیونیست ها خواست به موضوع وحدت اسرائیل بازگردند، زیرا این نیروها در حال تجزیه اسرائیل از درون هستند.

در همین حال، بنیامین نتانیاهو، رهبر مخالفان رژیم صهیونیستی، در واکنش به فروپاشی قریب الوقوع دولت ائتلافی به رهبری نفتالی بنت و یایر لاپید، تاکید کرد که دولت بنت متحمل شکست بزرگ سیاسی، امنیتی و اقتصادی شده است.

نتانیاهو همچنین گفت که به زودی دولت وحدت ملی تشکیل خواهد داد.

باراک راوید، روزنامه‌نگار اسرائیلی تایید کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا با یایر لاپید معاون نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جریان سفر خود به فلسطین اشغالی در ۱۳ جولای دیدار خواهد کرد.

انتهای پیام