نبود گذرگاه صادراتی محصولات کشاورزی در لرستان/ ۵۰۰ هکتار گلخانه در استانداریایسنا/ لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: برای کاشت ۵۰۰ هکتار گلخانه در استان برنامه ریزی شده است.

کوروش ابراهیمی در مراسم افتتاحیه شهرک گلخانه ای شهید بروجردی که امروز برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل بارندگی ها، احداث شهرهای کشاورزی در لرستان ضروری است.

وی با بیان اینکه کشاورزی در لرستان معیشتی است نه اقتصادی و صادراتی، گفت: کشاورزی در لرستان تنها بخشی از معیشت را تامین می کند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اهمیت تامین مواد غذایی در بخش کشاورزی و توجه به محصولات گلخانه ای و راه اندازی گلخانه ها بهره وری تولید و اشتغال را افزایش می دهد.

ابراهیمی افزود: امسال منابع خوبی برای کشت گلخانه ای در لرستان در نظر گرفته شده است و در برنامه چهارساله کمتر از ۵۰۰ هکتار گلخانه در استان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: متأسفانه لرستان پایانه صادراتی محصولات کشاورزی ندارد و یکی از بخش هایی که خلاء در آن احساس می شود پایانه محصولات کشاورزی است و تلاش می کنیم در این راستا اقداماتی انجام دهیم تا کشاورزی اقتصادی شود. “

معاون هماهنگی اقتصادی استاندار لرستان ادامه داد: استان برای نگهداری محصولات کشاورزی در همه شهرستان ها به سردخانه نیاز دارد و جذب سرمایه گذار برای این موضوع ضروری است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: محصول انار خراشیده، سیب بروگر، زردآلو رودس و بقیه به دلیل اینکه نمی توانیم آنها را نگه داریم از بین رفته است.

وی افزود: آمادگی داریم منابعی را برای ساخت گلخانه در هر شهری اختصاص دهیم.

انتهای پیام