معلمان نقشی بی بدیل در استقرار نظام اسلامی داشتندوزیر آموزش و پرورش در دومین اجلاسیه ۲۷۳ شهید فرهنگ در تهران گفت: رهبران نهضت امام خمینی (ره) بیشتر معلمان و معلمانی بودند که نقشی بی بدیل در استقرار نظام اسلامی داشتند.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در دومین اجلاسیه ۲۷۳ شهید فرهنگی تهران که در سالن خلیج فارس موزه دفاع مقدس و با حضور جمعی از خانواده شهدا برگزار شد، با ادای احترام به بیش از ۴۰ هزار شهید و دانش آموز فرهنگی گفت: امروز ما اهل بهشت ​​هستیم زیرا هر شهیدی در قیامت شفاعت ما را می کند.

وی افزود: او بالاتر از مقام شهید نیست و در روایات آمده است که پیامبران در قیامت به احترام شهدا از ارابه های خود فرود می آیند و شهدا را گرامی می دارند.

نوری در یادواره شهادت دکتر چمران گفت: شهید چمران با وجود اینکه در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد، از همه داشته های خود فراتر می رود و در مسیر شهادت قرار می گیرد، بنابراین اجر او کمتر از شهادت آن بزرگوار نیست. مردانی مثل چمران و سلیمانی.

وی ادامه داد: علت ظهور اسلام وجود مبارک حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و دلیل برپایی و حفظ اسلام حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است که به هجرت در سرزمین کربلا را برپا کرد و دین سلف خود (صلی الله علیه و آله و سلم) را که برای نشر دین اسلام به سرزمین طوس هجرت کرد، برپا کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ریشه بسیاری از نهضت های دینی در کشور ما در قرون اخیر به تمدن و فرهنگ پایه گذاری شده توسط امام رضا (علیه السلام) برمی گردد.

وی ادامه داد: حضرت رضا (علیه السلام) صحابه را تربیت می کرد و به جاهای مختلف می فرستاد و دو وظیفه اصلی داشتند; اول ترویج و گسترش اسلام و دوم مبارزه با ظلم و ستمگر است که شاهد شهادت امامان زیادی هستیم.

عضو هیأت وزیران افزود: تمدنی که بیش از هزار سال پیش توسط امام رضا (علیه السلام) و رسولش حضرت معصومه (سلام الله علیها) حضرت امام خمینی (ره) پایه گذاری شد. توسعه و تقویت فرهنگ در دوره‌ای که اندیشه‌های ضد دینی رواج داشت و رضوی با هدف پایه‌گذاری قیام امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نظام اسلامی را پیش برد و تأسیس کرد.

وی بر نقش بی بدیل معلمان در استقرار نظام اسلامی تاکید کرد و افزود: رهبران نهضت امام خمینی (ره) بیشتر معلمان و معلمانی مانند شهید همت هستند که کلاس را ترک کردند و در جبهه های نبرد حق و باطل عشق ورزی کردند و یا به شهادت رسیدند. مطهری که با قلم خود از اسلام در برابر اسلام ستیزان دفاع کرد و در این راستا شاگردانی تربیت کرد.

نوری بابیان اینکه در تاریخ انقلاب در همه جا عنصر معلم وجود داشت و همواره در تأسیس و تداوم نهاد انقلاب نقش سازنده ای داشتند و در تحکیم دین اسلام تلاش کردند، تصریح کرد: این نقش مهمی را ایفا می کند.

وی با اشاره به جنایات رژیم بعث عراق در دوران جنگ گفت: دشمن جنایتکار با بمباران مناطق مسکونی، مدارس و حملات شیمیایی در مناطق غرب کشور جنایت می کند اما نشان دادیم که اسلامی داریم. رژیم و انتقام جنایات دشمن را نگرفته است». چون آموزه های دینی ما این را می گوید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی ادامه داد: الحمدلله که نظام اسلامی را پایه گذاری کردیم و مسئولیت امروز ما گسترش معنویت و اخلاق، برقراری عدالت و برپایی شعائر اسلامی است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم مراسم رونمایی از کتاب یادبود ۲۷۳ شهید فرهنگی تهران به همراه سخنرانی در خصوص از دست دادن شهدا برگزار شد.

انتهای پیام