مطهری: راه را اشتباه می‌رویم/ می‌دانیم چطور با رضاییان برخورد کنیممربی پرسپولیس می‌گوید هجمه‌های وارد شده در فضای مجازی به کادرفنی ذوب آهن درست نیست و هواداران با این رویه، راه را در این شرایط اشتباه رفته‌اند.

به گزارش ایسنا، حمید مطهری، دستیار یحیی گل‌محمدی بعد از تساوی تیمش مقابل ذوب آهن با نتیجه یک بر یک در نشست خبری گفت: همیشه ارتباط خوبی با دوستان رسانه‌ای داشتیم اما روز گذشته به نشست خبری نرسیدیم. در هر صورت عذرخواهی می‌کنم. واقعا شروع خوبی نداشتیم. در شروع کار با وجود اینکه توضیحات لازم را داده بودیم، خیلی زود گل خوردیم. شروع ناامیدکننده‌ای بود. هر چه از بازی گذشت، شرایط‌مان بهتر شد. شکل اصلی کار ما در نیمه دوم بود که با تغییر آرایش و نفرات جایگزین، فوتبالی با جابه‌جایی های زیاد و شناور را ارائه کردیم که از موقعیت‌های زیادمان، یک گل زدیم و مابقی ضربات خوب نبود.

او ادامه داد: مصدومیت آقایی و امیری هم تاثیرگذار بود که در وقت‌های طلایی با مصدومیت وحید امیری ۱۰ نفره بازی کردیم چون تعویضی نداشتیم. نیمه اول خوب نبود و می‌پذیریم و گل هم خوردیم اما در نیمه دوم فوتبال قابل احترامی به نمایش گذاشتیم. ذوب آهن نسبت به نیم‌فصل اول بهتر شده و نفرات جذب شده به این تیم کمک کردند. از هواداران خودمان عذرخواهی می‌کنم که امروز در ورزشگاه بودند و انرژی خوبی هم به تیم دادند.

سرمربی پرسپولیس درباره اعتراض رامین رضاییان به تعویض شدن در اواخر مسابقه و اعتراض به تصمیم کادرفنی گفت: در آن لحظه رامین حس می‌کرد می‌تواند به کادرفنی کمک کند. این مسئله را داخل تیم حل می‌کنیم. مشکلی نیست. او دوست داشت به تیم کمک کند و ضربه ایستگاهی را بزند. در نهایت خودمان تصمیم می‌گیریم که چه برخوردی با او داشته باشیم.

او درباره شرایط مصدومیت سعید آقایی و وحید امیری اظهار کرد: شرایط مصدومیت وحید امیری بد بود. او حتی نمی‌تواند بنشیند. ما همیشه نهایت همکاری را با تیم ملی داشتیم. باعث افتخار ما است. همیشه بازیکنان ما با مصدومیت به تیم برگشتند. کمال کامیابی‌نیا و وحید امیری مصدوم شدند. سعی کردیم به او کمک کنیم اما باز هم کمرش به مشکل خورد. میلاد سرلک هم مصدومیت شده بود. امیری نتوانست آنطور که دوست داشت به تیم کمک کند. برای سعید آقایی و وحید امیری آرزوی سلامتی دارم.

مطهری درباره گلزنی این تیم از عمق خط دفاعی ذوب آهن و اصرار این تیم به ارسال از جناحین توسط رضاییان گفت: برای رسیدن به عمق، مقابل پنج مدافع حریف، باید به عرض برسید که دفاع باز شود و از عمق ورود کند. در این شرایط باید تنوع حمله را داشته باشیم. تیمی مثل ذوب‌آهن با پنج مدافع به صورت فشرده بازی می‌کند. در این شرایط باید به کناره‌ها بروید تا این تیم یک اشتباه کند و ما بتوانیم از عمق زمین استفاده کنیم.

مربی پرسپولیس درباره اینکه استقلال بعد از داربی لغزش لازم را داشته اما پرسپولیس در بازی‌های اخیر نتوانسته به کورس قهرمانی برگردد و موجی در فضای مجازی راه افتاده که معتقد است این تیم فقط حرف‌های قشنگ می‌زند گفت: این موجی است که در فضای مجازی راه انداختند. من همیشه سعی کردم منطقی صحبت کنم. نمی‌دانم منظور از صحبت قشنگ چیست؟ اینکه ما مودبانه حرف بزنیم، می شود صحبت قشنگ؟ اگر جارو  جنجال کنیم خوب است؟ ما هفته به هفته جلو می‌رویم و برای پیروزی هم به زمین آمده بودیم.

او درباره اینکه به نظر رسید داور زودتر از انتظار سوت پایان بازی را زد، اظهار کرد: همیشه سعی کردیم درباره داوری‌ها خوب صحبت کنیم یا صحبتی نداشته باشیم. آقای حیدری و دستیارانش هم گروه خوب و باشخصیتی هستند. چون سوال کردید می‌گویم. یکی آفساید مهاجم ما بود که تمیروف تک به تک شده بود که کمک داور ایشان عجله کرد. من لب خط متوجه شدم که تمیروف در آفساید نیست اما نمی‌دانم چرا کمک داور این مسئله را ندید. آقای حیدری پنج دقیقه هم وقت اضافه گرفتند که در دقیقه۵ و ۲۳ ثانیه سوت را زدند. در وقت‌ها اضافه، ۲ دقیقه و ۲۰ ثانیه وقت تلف شد. تعویض‌های ذوب اهن و مصدومیت مدافع راست ذوب آهن باعث اتلاف وقت شد. این‌ها بهانه نیست که بگویم با این مسئله مساوی کردیم اما من فقط به واقعیت‌ها اشاره کردم. به گروه داوری خسته نباشید می‌گویم و از هواداران تیم خودمان عذر می‌خواهم.

مطهری درباره هجمه به کادرفنی ذوب‌آهن مبنی بر اینکه در این بازی مقابل پرسپولیس شکست خواهد خورد گفت: قبل از بازی هم گفتم که ذوب‌آهن کادرفنی خوبی دارد که همبازی و همکاران خودم بودند. شما دیدید از قبل بازی چه صحبت‌هایی می‌شد. این گروه جزو بچه‌ها و مربیان سالم و خوب هستند. ببینید چه هجمه‌ای در فضای مجازی ایجاد می‌کنند. واقعا راه را اشتباه می‌رویم. واقعا ذوب آهن تیم بدی بود یا کم کاری کرد؟ واقعا راه را اشتباه می‌رویم. فضای مجازی معضلی برای فوتبال شده است. به نظرم هیچ پیشرفتی نمی‌کنیم اگر تمام تمرکزمان روی این مسائل باشد. من از پیشکسوتان هم تعجب می‌کنم که چطور تهمت می‌زنند؟ کمیته انضباطی محکم مقابل این صحبت‌ها بایستد تا به این راحتی با آبروی مربیان بازی نکنند و به راحتی همدیگر را کوچک نکنیم که دیده شویم.

انتهای پیام