مشخصات کارت نان / بدون محدودیت در خریدمعاون وزیر جهاد کشاورزی جزئیات طرح مزه نان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، محمد قربانی صبح امروز در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مبنی بر اینکه طرح چشیدن نان اجرا می شود؟ وی گفت: اجرای طرح نان هوشمند به صورت آزمایشی در زنجان تا در شناسایی و رفع آسیب ها و خلأهای موجود آغاز شد. مسئولان مربوطه همچنین می‌توانند زیرساخت‌های اطلاعاتی، توجیه نانوایی و بحث‌های فنی را با پیوست‌های اجتماعی ایجاد کنند، زیرا این پروژه به یک کارت‌خوان هوشمند نیاز دارد.

وی ادامه داد: روند خرید نان مانند گذشته است. یعنی خریدار کارت را بیرون می‌آورد، انتخاب می‌کند به چند قرص نان و پلاستیک نیاز دارد و پرداخت از روی کارت بانکی انجام می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد در جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت نان تغییر نمی کند، گفت: این طرح در زنجان، قزوین، شهرمحال، بختیاری، فارس، تهران و چند شهر دیگر اجرا شد. انتظار داریم تا پایان تیرماه این طرح کل کشور را پوشش دهد.

وی تصریح کرد: برای این طرح ۸۳ هزار دستگاه کارتخوان در کل کشور نیاز است. بحث در مورد پشتیبانی کارتخوان بسیار مهم است. این دستگاه ها نیز نوع خاصی هستند. در واقع تماس در برخی از نانوایی ها آغاز شد و در تهران حدود ۹۰۰۰ دستگاه کارتخوان به نانوایی ها تحویل داده شد.

قربانی افزود: خرید نان از کارت بانکی مرتبط با نماد ملی انجام می شود. کارت دیگری صادر نخواهد شد. مقداری از هزینه نان از حساب خریدار برداشت می شود و مابقی از حساب سایه پرداخت و به حساب نانوایی واریز می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی الکترونیک با اشاره به اینکه با این طرح حمایت مستقیم و هدفمند به دست مردم می رسد و آرد چند قیمتی در بازار و نشتی یارانه نخواهیم داشت، گفت: همچنین این طرح باعث می شود. تاثیر بسزایی در جلوگیری از قاچاق و هدر رفت نان، کاهش غیرانسانی بودن، بهبود کیفیت نان و رضایت مشتری نیز دارد.

وی افزود: محدودیتی برای تعداد نان وجود ندارد و با کارت بانکی می توانید هر آنچه را که می خواهید خریداری کنید.

قربانی گفت: تاکنون اکثر مشکلات این طرح مرتفع شده و در حال توسعه برای سایر فرمانداری ها است.

به دنبال … د.