مراقبت عالی از پوست – آیا تونرهای صورت واقعاً مهم هستند؟

شاید شنیده باشید که کارشناسان مراقبت از پوست در مورد مزایا و معایب استفاده از تونر صورت بحث می کنند. برخی احساس می کنند که آنها بخشی ضروری از هر روال مراقبت از پوست هستند، در حالی که برخی دیگر احساس می کنند که ضروری نیستند. به عنوان مثال، برخی از متخصصان پوست فقط تونرهای مبتنی بر الکل را برای پوست های چرب توصیه می کنند و احساس می کنند که سایر انواع پوست به آنها نیازی ندارند.

اگر با اکثر زیبایی شناسان صحبت کنید، آنها به شما خواهند گفت که تونرها بخشی ضروری از هر روتین مراقبت از پوست هستند. پس حقیقت کجاست؟ شاید جایی در این بین. من قویا معتقدم که یک تونر واقعا ملایم و فرموله شده می تواند گام مهمی در روتین مراقبت از پوست شما باشد. یعنی باید شبانه روز ازش استفاده مذهبی کرد؟ لازم نیست. با این حال، استفاده منظم می تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد همانطور که بعداً در مورد آن صحبت خواهم کرد.

تونرها از تونرهای الکلی بسیار مملو از الکل بسیار تکامل یافته اند، اگرچه بسیاری از آنها هنوز وجود دارند. وقتی می‌گویم الکل، منظور من الکل خشک‌کننده مانند SD Alcohol 40 است. از این نظر، برخی از متخصصان پوست ممکن است این نوع فرمول‌ها را برای پوست‌های چرب/خیلی چرب پیشنهاد کنند که فکر می‌کنند الکل اضافه شده تولید چربی اضافی را کنترل می‌کند.

با این حال، در دراز مدت، محصولات مبتنی بر الکل ممکن است حتی روغن بیشتری تولید کنند. خشک کردن پوست با الکل تند یا حتی فندق جادوگر می‌تواند سیگنالی را به غدد چربی شما ارسال کند تا چربی بیشتری را خارج کنند. در این مورد، ممکن است پوستی داشته باشید که نه تنها چرب تر است، بلکه ممکن است مستعد ایجاد جوش نیز باشد. موادی که پوست را خشک و از بین می‌برند، می‌توانند بر پوشش اسیدی پوست شما تأثیر منفی بگذارند، که به نوبه خود ممکن است باعث مشکلات بیشتری مانند جوش یا جوش شود. پوست کمی اسیدی می تواند به جلوگیری از باکتری هایی که می تواند منجر به جوش شود کمک می کند.

همچنین به نظر می رسد در مورد محصولاتی که به عنوان “قابض” و محصولاتی که به عنوان “تونر” فروخته می شوند، سردرگمی وجود دارد. آیا تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ به نظر می رسد کارشناسان در این موضوع اختلاف نظر دارند. اصطلاح قابض معمولاً محصولاتی را توصیف می کند که حاوی الکل هستند، در حالی که تونرها اینگونه نیستند. با این حال، اگر به بی‌شمار محصولات موجود در بازار نگاه کنید، همچنان «تونرهای» زیادی را خواهید یافت که حاوی الکل هستند.

قابض ها به منظور کمک به کنترل تولید چربی با حذف آن از لایه سطحی پوست هستند. برخی ممکن است به کاهش ظاهر منافذ بزرگتر کمک کنند یا نه. با این حال، اغلب محصولات با برچسب “قابض” اغلب علاوه بر الکل دارای مواد تشکیل دهنده ای هستند که می تواند بیشتر تحریک کننده یا خشک کننده باشد. به عنوان مثال، بسیاری از آنها حاوی نعناع، ​​منتول و یا اکالیپتوس هستند.

در عوض، از مواد طبیعی با خواص قابض ملایم مانند چای سبز و بابونه استفاده کنید. بنابراین مزایای بالقوه استفاده از تونر ملایم و بدون الکل با فرمول مناسب چیست؟

سالم نگه داشتن گوشته اسیدی پوستتان

یک تونر خوب فرموله شده همیشه باید pH کمی اسیدی داشته باشد. زمانی که پوست شما متعادل و سالم باشد این مقدار به pH پوست شما نزدیک است. یک تونر می تواند به بازیابی PH پوست شما پس از پاکسازی کمک کند (اگر از پاک کننده های قلیایی تر استفاده کرده باشید). PH همچنین می تواند تحت تأثیر رژیم غذایی نامناسب، استرس و عوامل محیطی قرار گیرد.

از بین بردن آخرین آثار آرایش

یک تونر ملایم می تواند هر اثر کوچکی از آرایش را که ممکن است پشت سر گذاشته شده باشد پاک کند. اگر گاهی اوقات مقدار کمی آرایش روی پد پنبه ای خود می بینید، لزوماً به این معنی نیست که پاک کننده شما بی اثر است. در حالی که پاک کننده های قلیایی بسیار قوی ممکن است به صورت شما احساس تمیزی جیرجیر بدهند، اما آن را نیز خشک کرده و پوشش اسیدی پوست شما را از بین می برند. مطمئن شوید که از پاک کننده ای ملایم با pH کمی اسیدی نیز استفاده می کنید.

هیدراتاسیون

یک تونر ملایم می تواند پوست شما را با رطوبت بدون چربی تامین کند. محصولاتی با مقادیر فراوان مواد مانند آلوئه ورا یا مرطوب کننده های طبیعی می توانند به مرطوب کردن فوری پوست پس از پاکسازی کمک کنند. در این مورد، ممکن است به مقدار زیادی مرطوب‌کننده نیاز نداشته باشید، یا در مورد پوست‌های چرب، اصلاً به مرطوب‌کننده نیاز نداشته باشید، مخصوصاً هنگام خواب.

مزایای ضد پیری

افزودن آنتی اکسیدان ها با ترکیبات ضد پیری مانند رسوراترول، چای سبز و اسپیرولینا ممکن است به جوان تر شدن پوست کمک کند. مواد اضافی که ممکن است به روشن شدن پوست کمک کنند مانند زغال اخته و ویتامین B3 نیز می توانند بسیار مفید باشند. این نوع مواد برای انواع پوست از جمله پوست های حساس مناسب هستند. تونرها همچنین ممکن است به جذب بهتر مرطوب کننده یا هر محصول درمانی کمک کنند.

بدون عطر بروید

همیشه از تونرهای بدون عطر استفاده کنید. بسیاری از مردم به عطر واکنش نشان می دهند، که معمولاً از نوعی واکنش آلرژیک است. هرگز دلیلی برای استفاده از تونرها با رایحه های مصنوعی یا اسانس های قوی وجود ندارد. برخی از مواد مانند آلوئه ورا ارگانیک رایحه ای ملایم و زیبا و نرم و بدون عطر اضافه ارائه می کنند.

ساده نگه داشتن آن

اگر پوست شما خشک است، استفاده از تونر در صبح ممکن است تمام چیزی باشد که نیاز دارید. پس از استفاده از تونر، از یک مرطوب کننده خوب و سپس یک ضد آفتاب با SPF 15 یا بالاتر استفاده کنید.

مزایای آرامش بخش

استفاده از یک تونر فوق العاده ملایم و تسکین دهنده می تواند گامی عالی پس از استفاده از لایه بردارهایی مانند اسید گلیکولیک باشد. ترکیبات شفابخش و مغذی مانند آلوئه ورا و خیار می توانند هم خاصیت مرطوب کنندگی و هم خاصیت شفابخشی داشته باشند.

استفاده از یک تونر ملایم بدون الکل، عطر و رنگ های مصنوعی می تواند گامی شگفت انگیز در رژیم مراقبت از پوست شما باشد. نه تنها می تواند مزایای پاکسازی ملایم اضافی را ارائه دهد، بلکه ممکن است به مرطوب نگه داشتن پوست و ظاهری جوان تر کمک کند.

سریعترین رژیم لاغری