مراقبت از پوست چرب – عناصر مهمی که باید بدانید

به نظر می رسد که صرف نظر از کاری که انجام می دهید، پوست شما به مرور زمان چرب می شود – شما رنگ می کنید، شستشو می دهید، و حتی گاهی از مرطوب کننده خودداری می کنید، اما به نظر نمی رسد که پوست خود را کمتر چرب کنید. پیدا کردن مراقبت از پوست چرب ممکن است دشوار باشد، اما اگر می دانید کجا باید جستجو کنید، می توانید محصولات مراقبت از پوست عالی را پیدا کنید که بهترین نوع تعادل رطوبت را برای پوست شما فراهم می کند.

تعادل رطوبت

یکی از کارهای اولیه ای که باید انجام دهید این است که به یاد داشته باشید که به طور روزانه مرطوب کنید. بسیاری از افراد بر این باورند که در صورت داشتن پوست چرب، عدم استفاده از مرطوب‌کننده باعث کاهش چربی آن‌ها می‌شود، اما این تنها تأثیری بر این دارد که پوست «فکر کند» که برای محافظت از خود نیاز به ایجاد چربی بیشتری دارد. بهترین نتایج مراقبت از پوست را می توان از مرطوب کننده هایی که فقط برای پوست های چرب استفاده می کنند به دست آورد. یک پاک کننده صورت که فقط برای مراقبت از پوست چرب ساخته شده است، مرطوب کننده را نیز تکمیل می کند.

بخش بزرگ دیگری از آنچه افراد زیادی با پوست چرب به دنبال آن هستند تا بتوانند سلامت پوست خود را مدیریت کنند، درمان آکنه است. در اکثر موارد، بسیاری از افرادی که پوست چرب دارند، بیشتر مستعد ایجاد جوش هستند، زیرا تولید اضافی باعث می‌شود که چربی و کثیفی در منافذ به دام بیفتند.

یکی دیگر از بخش‌های ضروری مراقبت از پوست چرب، مراقبت از کل بدن است، زیرا منافذ کل بدن حتی بزرگ‌تر هستند، که می‌تواند باعث ایجاد لک در سینه و پشت نیز شود. از این رو، شما می خواهید داروهای قوی تری برای آکنه، مانند داروهایی که حاوی گوگرد یا بنزوئیل پراکسید هستند، به دست آورید تا بتوانید منافذ را به حداقل برسانید و همچنین پوست خود را در طول روز تمیز نگه دارید.

مراقبت از پوست پیری

هنگامی که پوست چرب را درمان می کنید، راه دیگری که باید در نظر بگیرید، مراقبت از پوست پیری است. محصولات مراقبت از پوست پیری برای حفظ رطوبت طراحی شده اند، بنابراین هیچ یک از چربی طبیعی پوست خود را از دست ندهید و همچنین می توانید از ایجاد خطوط و چین و چروک در این فرآیند جلوگیری کنید. اگر نگران جوش‌ها هستید و می‌خواهید ظاهری جوان داشته باشید، باید از محصولات درمان آکنه در طول روز و محصولات مراقبت از پوست پیری در طول شب استفاده کنید.

اگر متوجه شدید که هنوز نمی توانید پوست چرب خود را مدیریت کنید، می توانید ماسکی درست کنید که از بلغور جو دوسر یا توت فرنگی ساخته شده است تا درخشندگی سالمی به پوستتان بدهد یا با متخصص پوست خود درباره بهترین محصولات مراقبت از پوست که چربی را کاهش می دهند صحبت کنید. مانند برخی از صابون ها یا مرطوب کننده ها. همچنین ممکن است بخواهید در طول روز مقداری حوله لکه کننده آرایش همراه خود داشته باشید تا تجمع چربی روی صورت خود را کاهش دهید و همچنین به یاد داشته باشید که مقدار زیادی آب تازه بنوشید تا تعادل رطوبت در بدنتان برقرار شود.

سریعترین رژیم لاغری