مراقبت از پوست ضد پیری در ۶۰ سالگی – چه چیزی واقعاً کار می کند و چرا؟

صنعت مراقبت از پوست ضد پیری میلیون‌ها دلار برای تحقیق در مورد کرم‌های معجزه‌آسا هزینه می‌کند و درباره آنها به ما می‌گوید. همه چیز کمی گیج کننده است، اینطور نیست؟ این مواد با تکنولوژی بالا باعث می شود که آن را مانند یک کلاس شیمی به نظر برسانند.

زنان ۶۰ ساله و بالاتر نیازهای مراقبت از پوست متفاوتی نسبت به زنان جوان دارند.

مهمترین آن نیازها هیدراتاسیون است. ما می توانیم با استفاده از هر روش موجود برای مرطوب کردن پوست از داخل و خارج به پوست نرم تر و لطیف تر برسیم. احتمالاً مهمترین جنبه در حفظ سلامت بدن ما حفظ رطوبت است. ما می توانیم هفته ها بدون غذا زنده بمانیم اما فقط چند روز بدون آب!

متخصصان پوست به ما می گویند که روند پیری تقریباً باورنکردنی در سن ۲۰ سالگی شروع می شود! پس جای تعجب نیست که در سن ۶۰ سالگی ممکن است تغییرات ناخواسته ای رخ دهد. بدون اینکه درس زیست شناسی به شما بدهم، ساختار پوست صورت و تغییراتی که روی می دهد را به اختصار توضیح خواهم داد. با درک این حقایق روشن می شود که چرا کرم های معجزه گر هر چند گران قیمت راه حل نیستند.

بالاترین لایه (لایه ای که همه می بینند) اپیدرم است، سلول های تولید شده در پایه این لایه تا سی روز طول می کشد تا به سطح برسند و باید چاق و پر از رطوبت باشند. لایه بعدی درم است، جایی که کلاژن و الاستین را مسئول حمایت و حجیم کردن پوست می‌دانیم که به آن قدرت، انعطاف‌پذیری و توانایی کشش می‌دهد، اما مهمتر از همه، توانایی جلوگیری از افتادگی را دارد. لایه زیرین پوست زیر آن قرار دارد و بیشتر محتوای چربی دارد اما برای حفظ خطوط صورت حیاتی است.

چی میشه…؟

همانطور که ممکن است تصور کنید، حذف رطوبت از معادله منجر به با کاهش سرعت جایگزینی سلول، سلول های سطحی مات و خشک می شوند، پوست نازک تر و رنگ پریده به نظر می رسد. تولید کلاژن و الاستین نیز کاهش می یابد و باعث از بین رفتن حمایت، کشسانی و در نهایت افتادگی می شود. بدون محتوای چربی لایه زیر جلدی، اثر کلی صاف‌تر، نازک‌تر، خشک‌تر و متمایل به چین و چروک است.

در اصل پیام این است که پوست را از داخل و خارج آبرسانی کنید!

مصرف آب در طول روز نه تنها برای تمام عملکردهای بدن بلکه برای حفظ بزرگترین اندام بدن یعنی پوست نیز حیاتی است. پوست پشت دست خود را با فشار دادن به هم برای لحظه ای آزمایش کنید. اگر به جای خود برگشت، به اندازه کافی هیدراته شده اید. اگر پوست به کندی به حالت صاف باز می گردد، پوست شما تا حدودی کم آب شده اید. بیشتر آب ساده بنوشید و قهوه، چای و الکل کمتری بنوشید زیرا اینها آب بدن را کم می کنند.

مراقبت از پوست شما باید به پاکسازی کامل روز و شب و لایه برداری برای حذف سلول های خشک شده قدیمی از سطح پوست اهمیت دهد. محصولات مراقبت از پوست در روز و شب شما می توانند به طور مطلوب جذب شوند. سرم‌های ضد پیری که روزانه استفاده می‌شوند، رطوبت را تامین کرده و به پوست در جلوگیری از از دست دادن رطوبت کمک می‌کنند.

خواب سالم شبانه مهم است زیرا پوست در شب در حالت ترمیم قرار دارد. پوست خود را با یک مومیایی ضد پیری مجلل یا کرم شب استفاده کنید که پوست شما را در هنگام خواب آبرسانی، تغذیه و حجیم کند. با پوستی جدید، شاداب و لطیف تر از خواب بیدار شوید. از روز برای دریافت هوای تازه و ورزش سبک منظم استفاده کنید و پوست شما با نشان دادن رنگی سالم از شما تشکر خواهد کرد.

بهترین خبر این است که مجموعه ای از محصولات مراقبت از پوست ضد پیری قابل توجه در بازار، در همه دسته ها و محدوده های قیمتی وجود دارد. آنها نباید گران باشند اما باید به طور منظم استفاده شوند. ترکیب مناسب را انتخاب کنید و می توانید به هیدراتاسیون بهتر دست پیدا کنید، تولید سلول های پوست را جوان کنید و ظاهر خطوط و چین و چروک ها را کاهش دهید.

سریعترین رژیم لاغری