مدت بازپرداخت بدهی، افزایش حقوق مستمری بگیران / افزایش ۱۰ درصدی + ۶۵۰ هزار تومان تا سقف ۱۰ میلیونوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرا و پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه خبر داد و درباره تاریخ پرداخت معوقات دو ماهه فروردین و اردیبهشت نیز گفت: احکام جدید در خرداد ماه صادر می شود. در ماه می پرداخت کنید.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حاج عبدالمالکی در ساعت ۱۴:۰۰ با اعلام جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان گفت: خوشبختانه دولت با افزایش حقوق و مستمری موافقت کرد و یکی از دلایل تاخیر، دخالت دولت در دموکراسی سازی است. مزایا و برگزاری جلسات متعدد.» ملاک اساسی و اساسی حکومت، خدمات رسانی به مردم و افزایش رفاه توده ها با رویکرد عدالت خواهی است.

عبدالملکی ادامه داد: در خصوص حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مواد ۹۶ و ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی داریم که مقرر می دارد مستمری باید هر ساله به تصویب هیات وزیران برسد مشروط بر اینکه کمتر از آن نباشد. حداقل کارگران موافقت کردند. با مصوبه دولت این اتفاق به خوبی رخ داده است و برای کسانی که حداقل درآمد دارند ۵۷.۴ درصد افزایش داریم به طوری که دریافتی آنها کمتر از پنج میلیون و ۵۸۰ هزار تومان نیست.

و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بر این اساس مستمری که حقوق کمتر از رقم اعلام شده باشد نخواهیم گرفت.

اخبار مرتبطافزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

عبدالملکی گفت: برای حقوق سایر سطوح درآمدی باید همه صندوق ها هماهنگ شود و گفت: بر این اساس برای بازنشستگان تامین اجتماعی که بیش از حداقل دستمزد دریافت می کنند ۱۰ درصد افزایش می دهیم البته در صورت افزایش حقوق. حداکثر.» عدد ۱۰ میلیون تومان بود، ۶۵۰ هزار تومان هم ثابت می گرفتند.

وی گفت: ما معیار انصاف داریم که به تورم و حفظ قدرت خرید توجه ویژه ای دارد. به عنوان مثال اگر فردی در سال ۱۴۰۰ ۳.۷ میلیون تومان حقوق دریافت کرده باشد، امسال حقوق وی به ۶ میلیون تومان می رسد و ۲.۳ میلیون تومان افزایش می یابد. یا مثلاً فردی که سال گذشته ۹ میلیون تومان دریافت کرده، حقوقش به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اضافه می شود. و همچنین فردی که ۲۰ میلیون تومان دریافت کرده است، ۲ میلیون تومان یعنی همان ۱۰ درصد به حقوق وی اضافه می شود.

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه اجرایی و پرداخت می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اعمال و پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از خرداد ماه، درباره تاریخ پرداخت معوقات فروردین و اردیبهشت گفت: احکام جدید در معوقه و معوقه صادر می شود. در ژوئن و جولای و آوریل. و در مرداد ماه معوقات اردیبهشت را پس خواهیم داد.

عبدالملکی همچنین به مقایسه روند افزایش حقوق در سال های گذشته پرداخت و گفت: در سال های اخیر انصاف در حقوق رعایت نشده است، به عنوان مثال حقوق فردی که ۲۰ میلیون تومان بوده با سالیانه ۲۵ میلیون تومان می شود. افزایش، اما حقوق فردی که سه میلیون تومان دریافت کرده است کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی در ادامه توضیحاتی درباره افزایش مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومانی ارائه کرد و گفت: حداقل دستمزدها مشخص شده و ۵۷.۴ درصد افزایش می یابد و حق عائله مندی و … نیز به آن اضافه می شود. اما برای بالاتر از حداقل ها ۱۰ درصد افزایش داریم، اما از آنجایی که بازنشستگان تامین اجتماعی کمتر از سایر صندوق ها دریافت می کنند، دولت علاوه بر ۱۰ درصد، مبلغ ثابت ۶۵۰ هزار تومان را نیز در نظر گرفته است که برای کسانی که حقوق کمتر از آن دریافت می کنند. ۱۰ میلیون تومان. به عنوان مثال فردی که حقوقش با ۱۰ درصد افزایش به ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده است، ۱۵۰ هزار تومان دیگر اضافه می شود تا به ۱۰ میلیون تومان برسد.

وزیر رفاه درباره سایر احکام قانونی و اضافه پرداختی ها نیز گفت: حداقل حقوق همان پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود اما در خصوص سایر اضافه پرداختی ها ممکن است هیئت امنای تامین اجتماعی براساس بودجه تصمیمات دیگری بگیرد. با تصویب دولت باید جامعه بررسی و در جلسات مربوطه در مورد آن تصمیم گیری شود.

عبدالملکی در دومین بخش از سخنان خود درباره حقوق کارگران گفت: از جمله تصمیمات خوبی که اتخاذ شده افزایش حقوق کارگران مصوب شورای عالی کار است. دولت در جلسات شورای عالی نظرات خود را تحمیل می کرد اما امسال به نمایندگان کارگران و کارفرمایان اجازه دادیم تصمیم بگیرند که این تصمیم خوبی است که در ۲۴ سال گذشته دیده نشده است.

وی ادامه داد: شرایط سخت اقتصادی را می پذیریم، اما اکثر کارفرمایان این رویه را اجرا کرده اند و از معدود کارفرمایان باقیمانده نیز تقاضای اجرای این رویه را داریم. می دانیم که شرایط اقتصادی کشور و رفاه مردم مساعد نیست، اما این مصوبه منجر به اتفاقاتی مانند افزایش سطح درآمد کارگران شده است که به نوبه خود باعث افزایش تقاضا در بازار تولید و همچنین افزایش تقاضا می شود. افزایش بهره وری کارگران

وی ادامه داد: طبق آمار تامین اجتماعی در اردیبهشت ماه اکثر کارفرمایان افزایش حقوق را اجرا کردند. نرخ تعدیل اشتغال در دو ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد کاهش داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انتظار دارم امسال سالی پر رونق برای مردم و اقتصاد باشد.

انتهای پیام